Büyükşehirin Trabzon’a büyük kazığı

Büyükşehirin Trabzon'a büyük kazığı

AKP’nin büyükşehirleri kırsaldan gelen oylarla kazanmak için Türkiye’ye attığı kazık büyükşehirler kriz olmaya devam ediyor

20 Mayıs 2015 - 11:00

AKP’nin büyükşehirleri kırsaldan gelen oylarla kazanmak için Türkiye’ye attığı kazık büyükşehirler kriz olmaya devam ediyor. Özellikle merkeze uzak ilçeler bırakın hizmet almayı eski imkanlarının da elinden alınmasıyla tam bir köy oldu. Geçenlerde Köprübaşında bir vatandan 1 saat kadar ambulans beklemişti. Bu konularla ilgili Köprübaşı, Dernekpazarı, Hayrat gibi ilçelerin isyanı zaman zaman gazetelere de yansıyor.

Son olarak Düzköy’ün isyanı var. Düzköy’ün fahri gazetecisi Cemal Yavuz bu isyanı şöyle dile getiriyor:

Düzköy de yangın sezonu açıldı. Bir hafta içinde Gürgendağ ve Çayırbağı mahallelerinde iki evin yanmasına (veya yakılması) bir anlam verilemiyor. Neden derseniz kişiler arasındaki husumet evini yakmakla ortadan kalkmıyor ki en büyük utanç kaynağıdır. Bunun ötesinde söndürme müdahalesine gelince itfaiye hizmetlerinin Büyükşehirde toplanması nedeniyle Düzköy belediyesinden alınan itfaiye araçlarının yerine Büyükşehir tarafından istasyon kurulmaması nedeniyle Trabzon’dan Düzköy’e yangın söndürmek için gelen araçlar yanan evlerin güllerine su sıkarak geri dönüyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!