Büyükşehir’den Personeline Psikolojik Destek Semineri

Büyükşehir’den Personeline Psikolojik Destek Semineri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının koronavirüs salgını sürecinden olumsuz etkilenmemesi ve kaygıya kapılmaması adına psikolojik destek semineri düzenledi.

23 Mayıs 2020 - 13:55

Büyükşehir Belediyesi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği içerisinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen “Covid-19 Sürecinde Ruhsal Öneri ve Yöntemler” konulu eğitim seminerine çalışanlar yoğun ilgi gösterdi. 

Psikolog Dr. Betül Uzuner tarafından verilen seminerde, koronavirüs salgını sürecinde nasıl davranılması gerektiği, oluşabilecek anksiyete ve panik nöbetiyle mücadele ile güzel vakit geçirmek için yapılması gereken aktiviteler hakkında bilgiler anlatıldı. Psikolog Dr. Uzuner ayrıca insanın kendisine karşı anlayışlı olmasının önemi, sevginin insan hayatındaki yeri ve sosyal bağların telefonla da olsa korunması gerektiği ile ilgili önerilerde bulundu. İnteraktif şekilde gerçekleşen eğitim semineri, Büyükşehir Belediyesi personelinin Psikolog Dr. Uzuner’e sorular yöneltmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de 1000 lira, İtalya'da 55 euro
Türkiye'de 1000 lira, İtalya'da 55 euro
Trabzonspor'da Vitor Hugo'dan tebrik ve özür
Trabzonspor'da Vitor Hugo'dan tebrik ve özür