Bu konuyu siyasal bir tartışma haline getirmeyeceğiz

Bu konuyu siyasal bir tartışma haline getirmeyeceğiz

CHP'den tren faciasına ilişkin açıklama: Bu konuyu siyasal bir tartışma haline getirmeyeceğiz

09 Temmuz 2018 - 15:33

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan Çorlu'daki tren faciasına ilişkin açıklama yaptı. Olayı siyasal bir tartışma haline getirmeyeceklerini söyleyen Tezcan, "hiç kimse korunup kollanmadan incelenmesi gerekir. Takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı. 

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. Tezcan açıklamada Çorlu'da yaşanan 24 kişinin yaşamını yitirdiği ten kazasına da değindi.

İşte Bülent Tezcan'ın o açıklamasından ilgili bölüm;

 

"Çorlu'daki vahim kaza, elim kaza. Şu anki tespitlere göre 24 vatandaşımızı kaybettik. Kayıplara Allah'tan rahmet diliyorum. Çorlu'daki elim kaza sonucu şu andaki tespitlere göre 24 vatandaşımızı kaybettik. 124 vatandaşımızında tedavisi sürüyor. Bu olayın bütün yönleri ile araştırılması gerekir. Bu konuyu siyasal bir tartışma haline getirme niyetinde değiliz ama bu konunun ta ihale aşamasından başlamak üzere bütün teknik yönleriyle hiç kimse korunup kollanmadan incelenmesi gerekir. Takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Teknik raporu bekleyeceğiz. Genel Başkan yardımcımız Faik Öztrak başkanlığında bir haetimiz süreci takip ediyor. Bu meselenin herhangi bir biçimde geçiştirilemeyeceğini, olayın arkasındakıi görünenleri değil, görünmeyenlen bütün sorumluların da ayrıntılı olarak ortaya çıkarılmasını bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O yasa geçerse Anayasa mahkemesine gidilecek
O yasa geçerse Anayasa mahkemesine gidilecek
Honofter su ve elektrik bekliyor
Honofter su ve elektrik bekliyor