Boztepe’deki Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki

Boztepe'deki Türk Bayrağı'nın indirilmesine tepki

Trabzon'da, Ermenistan'ın saldırısına uğrayan Azerbaycan'a destek olmak amacıyla Boztepe'de bulunan 61 metre uzunluğundaki direkten Türk bayrağının indirilerek Azerbaycan bayrağının göndere çekilmesine CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu tepki gösterdi

20 Ekim 2020 - 10:58

Trabzon'da, Ermenistan'ın saldırısına uğrayan Azerbaycan'a destek olmak amacıyla Boztepe'de bulunan 61 metre uzunluğundaki direkten Türk bayrağının indirilerek Azerbaycan bayrağının göndere çekilmesine CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu tepki gösterdi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Raif Yetim ve diğer ilgililerle Boztepe'de bulunan Türk bayrağının asılı olduğu 61 metre uzunluğundaki direkten Türk bayrağını indirerek dev Azerbaycan bayrağı çekmişti.

CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Türk bayrağının indirilerek yerine Azerbaycan bayrağının göndere çekilmesini eleştirdi ve iki bayrağın yan yana dalgalanmasının doğru olacağını söyledi.

Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada, "Doğru olan Türk bayrağının yanına Azerbaycan bayrağını asmaktır. İnsanlar sosyal medya üzerinden de eleştiri getirdi, hem teşkilatımızdan, hem de vatandaştan konuyla ilgili tepki telefonları aldık. Biz "Neden Azerbaycan bayrağı asıldı?" demiyoruz. "Neden Türk bayrağı indirildi?" diyoruz. Yapılması gereken bir direk daha konulup Azerbaycan bayrağının, Türk bayrağının yanına asılmasıydı. Hızlı milliyetçilik yaptılar. İndirdiğin Trabzonspor bayrağı değil, Türk bayrağıdır. Kaş yaparken göz çıkartmak gibi olmuş yaptıkları. Bir an önce Türk bayrağını yeniden göndere çekmelerini bekliyoruz. Çünkü bu hassas bir konu ve Türk bayrağını yeniden Boztepe semalarında görmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaya; Engelliler içir iki kanun teklifini meclise sundu
Kaya; Engelliler içir iki kanun teklifini meclise sundu
İBB'den 33 yıl sonra bir ilk
İBB'den 33 yıl sonra bir ilk