Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nden taşınıyor

Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nden taşınıyor

Kulislerde Yıldırım'ın bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AK Parti Grup Başkanlığı'na getirilebileceği konuşuluyor.

08 Temmuz 2019 - 11:55

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Ankara'ya dönen Binali Yıldırım'ın Çankaya Köşkü'nden taşınacağı belirtildi. Öte yandan kulislerde Yıldırım'ın bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AK Parti Grup Başkanlığı'na getirilebileceği konuşuluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinin ardından Ankara'ya dönen Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ın Çankaya Köşkü'nden taşınacağı belirtildi.

İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Ankara'ya dönen Yıldırım, Çankaya Köşkü'nden taşınıyor. Yıldırım'ın bu ay içerisinde Dikmen'de kendisine ait bir eve yerleşeceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için 19 Şubat'ta TBMM Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yıldırım daha sonra İstanbul'da seçim çalışmalarını yürütmüştü. Ancak bu süreçte Çankaya Köşkü'ndeki konutundan taşınmayan Yıldırım, bu nedenle muhalefet tarafından eleştirilmişti. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da TBMM'ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması talebiyle ‘Binali Yıldırım'ın köşkü neden henüz boşaltmadığına' dair bir yazılı soru önergesi vermişti.

 

YILDIRIM'A YENİ GÖREV

Öte yandan kulislerde Yıldırım'ın bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AK Parti Grup Başkanlığı'na getirilebileceği konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İphone 7 Ekran
İphone 7 Ekran
OYUN PARKI
OYUN PARKI