Berat Albayrak’ın törenine Soylu da katıldı

Berat Albayrak'ın törenine Soylu da katıldı

Maliye Bakanlığı'ndaki devir teslim törenine, bir süredir Albayrak ile anlaşmazlık içinde olduğu iddialarına konu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılması dikkat çekti.

10 Temmuz 2018 - 16:57 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 18:28

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ekonomi ve Maliye Bakanı olarak atanan Berat Albayrak, görevi devraldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan atanan Berat Albayrak devir teslim töreninde görevlerin gelip geçici olduğunu belirtirken, "Bugün bir makam yarın başka bir makam. 7/24 demeden sizlerle birlikte çalışacağız" dedi.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak, Maliye Bakanlığı görevini Naci Ağbal'dan devraldı. Maliye Bakanlığı'ndaki devir teslim törenine, bir süredir Albayrak ile anlaşmazlık içinde olduğu iddialarına konu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılması dikkat çekti.

Albayrak, törendeki konuşmasında Maliye Bakanlığı'nın devlet kadrolarına sağladığı insan kaynağının önemi ve köklü geleneklerini işaret etti. Enerji Bakanlığı'ndaki mesaisini Ekonomi ve Maliye Bakanlığı'nda da devam edeceğini vurgulayan Albayrak, " önce Allah'a, sonra millet ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a mahcup olmamayı" diledi.

Önceki bakanların çıtayı çok yüksek bir yere taşıdığını söyleyen Albayrak, "Bizler bu çıtayı daha da yukarıya taşımakla mükellefiz" dedi. 

Albayrak, "Bütçe ve mâli disiplin hususundaki duruşun bundan sonra aynı şekilde değil, daha da iyi bir şekilde devam etmesi için çok dinamik, aktif şekilde gece gündüz demeden çalışacağız" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına yoğun ilgi
Trabzon Tanıtım Günleri’nde İmperial Hastanesi’nin standına...
Cerave Markası
Cerave Markası