Başkan Genç’ten, Öztürk’e kınama

Başkan Genç'ten, Öztürk'e kınama

Öztürk’ün Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve eşi Ankara Turizm il müdürü Ali Ayvazoğlu ile ilgili yazdığı yazıya tepkiler sürüyor

19 Haziran 2020 - 11:15 - Güncelleme: 20 Haziran 2020 - 11:07

 

Trabzon Ortahisar ilçe belediye başkanı Ahmet Metin Genç sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Saygı Öztürk’ün yazısını kanadı. İşte Genç’in mesajı:

Ahlak ve Edep Sınırlarını Aşan Sözde Gazeteyi ve Yazarını Kamu Vicdanına Havale Ediyor ve Şiddetle Kınıyorum.
Her mesleğin belli etik kuralları vardır. Mesleği icra ederken bu kurallar dairesinde hareket ederseniz hedef kitleniz üzerindeki inandırıcılığınız ve saygınlığınız artar. Etik kuralları göz ardı ederseniz inandırıcılığınız ve saygınlığınız da yerle bir olur. İktidara muhalefeti yayın politikası haline getirmiş olan sözde yayın organı Sözcü Gazetesi’nin köşe yazarı Saygı Öztürk ahlak ve edep sınırlarını aşan bir yazıyla okuyucusunun karşısına çıktı bugün. Yazısında aile kurumunun kudsiyetini hiçe sayarak özel hayatın mahremiyetine dil uzatacak ifadeleri de satırlarına taşıdı. Bu üslup ve yaklaşımı dolayısıyla sözde gazeteyi ve yazarını kamu vicdanına havale ediyorum. Gazetecilik doğru, dürüst, tarafsız ve ilkeli olmayı gerektirir. Medya gücü ve sahip olunan kalem hiç kimsenin özel hayatına, aile yaşantısına dil uzatacak kadar fütursuzca ve ahlak sınırlarını aşacak şekilde kullanılamaz. Bu yakışıksız üslup nedeniyle sözüm ona gazeteyi ve yazarını şiddetle kınıyorum. Kuruluşundan bu yana AK Parti teşkilatlarının her kademesinde görev alarak üstlendikleri her görevi başarıyla yerine getiren ve kamu görevi icra ettikleri dönemlerdeki üstün gayret ve özverileriyle takdirle karşılanan Ayvazoğlu çiftinin aile mahremiyetine dil uzatan yılların gazetecisi(!) Saygı Öztürk’ü de basın meslek ilkelerini yeniden okuyup özümsemeye davet ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı sırasında yeni yaş açıklandı
Aşı sırasında yeni yaş açıklandı
Trabzon'da 25 Nisan'a kadar yeni yasaklar
Trabzon'da 25 Nisan'a kadar yeni yasaklar