Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın...

Aydın, Beşikdüzü Belediyesi danışman alabilir, bu başkanın vereceği karardır...

CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Tamer Aydın, borç batağında devraldıkları Beşikdüzü Belediyesi’nin son durumu hakkında bilgi verdi.

01 Aralık 2021 - 15:52

CHP Beşikdüzü İlçe Başkanı Tamer Aydın, borç batağında devraldıkları Beşikdüzü Belediyesi’nin son durumu hakkında bilgi verdi. Nüfusa oranla Türkiye’nin en borçlu belediyesini aldıklarını ifade eden Aydın, “İller Bankası’ndan gelen parayı kesseler de şu anda çalışanlarımızın tüm alacaklarını ödedik” dedi.

BEŞİKDÜZÜ’NE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR

Aydın, “ İlçemiz Trabzon’un 18 ilçesinden biri olup eğitimle ünlenmiştir. Çünkü Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlanma projelerinden belki de en önemlisi olan 21 Köy Enstitüsünün kurulduğu yerlerden birisidir. Günümüzde artık yüksek okulu olmayan ilçe neredeyse kalmamıştır. Beşikdüzü’müz alt yapısıyla hazırdır ve yıllarca talip olduğu 4 yıllık bir yüksek okula ya da fakülteye artık kavuşmalıdır. 1940’lı yıllardan bu yana eğitim kenti olan Beşikdüzü’ne üvey evlat muamelesi yapılmamalıdır. Siyasetin yaramaz çocuğu sayılmamalıdır.

Belediyeyi borç batağında devraldık. Belediye Başkanımızın elini kolunu bağlayarak CHP’yi zayıflatmaya çalışanlar yanıldıklarını önümüzdeki ilk seçimlerde bir kez daha göreceklerdir. Nüfusa oranla Türkiye’nin en borçlu belediyesini aldık ve buna rağmen hakkaniyetli bir yönetim göstermeye özen gösterdik. Partimizin ve Genel Başkanımızın prensiplerinden taviz vermeden hak, hukuk, adalet duygusu ile yönetmeye de devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Belediyemize İller Bankası’ndan gelen parayı kesseler de Belediyemizin gelirleri çok sınırlı olsa da şu anda çalışanlarımızın tüm alacaklarının ödenmiş olması, emeğe saygının ön planda olduğu bir belediyecilik anlayışımızın yansımasıdır”

BİZİ KİMSE ÇETELERİN ESİRİ YAPAMAZ

Başkan Aydın, kayyum söylentilerine de cevaben, “Bizi onurlu belediyecilik yapabilecek konuma getiren tüm kurumlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize katkı verenleri eş başkan, kayyum gibi yalan ve iftiralarla itham etmeye çalışanlar bilimden, demokrasiden ve insanlıktan nasibini almamış olanlara şunu söylemek isteriz. Beşikdüzü Belediyesi her ne kadar CHP’den seçilmiş olsa da TC İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. Denetimi bu bakanlığa aittir. Bu nedenle Seçilmiş belediyeye kayyum atama yetkisi asla seçildiği partinin uhdesinde değildir. Belediye Başkanı kendisine danışman alabilir. Bu başkanın vereceği bir karardır. CHP anayasa, yasa ve yönetmelik dışına çıkmaz. Bu bizim kitabımızda yazmaz. Bizi kendi art niyetlerine ortak etmek isteyenler çabanız beyhudedir. Bizim kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Biz onun ilke ve devrimleri ile aydınlanıp yol yürüyoruz. Biz yürüdüğümüz yolda onunla ıslanıyoruz. Biz halka hizmet etmeye and içtik. Bizi kimse çetelerin esiri yapamaz. İlk genel seçimlerde iktidar olacağız ve bu ülke insanı hak ettiği değeri ve insanca yaşama standardını yakalayacaktır. Hiç kuşkunuz olmasın “geliyor gelmekte olan” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
İşte Trabzonspor'un Giresunspor maçında kazandığı penaltı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı
Trabzonspor penaltılarla yıkıldı