Ayasofya üzerinden Büyükşehir kavgası

Ayasofya üzerinden Büyükşehir kavgası

Trabzon’da Büyükşehir için olası adaylar Ayasofya’nın camiye çevrilmesi üzerinden tartışıyor...

31 Ağustos 2018 - 14:07 - Güncelleme: 31 Ağustos 2018 - 14:10

HABERCUK HABER MERKEZİ

Trabzon’da son dönemde belediye başkanlığı yarışı kızıştı.AK Parti’de belediye yarışı Ayasofya tartışmaları üzerinden sürüyor.  

Partide ve kentte herkes kendini buna göre konumlandırıyor. En güçlü adaylar eski Bakan Erdoğan Bayraktar ve Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Mazhar Yıldırımhan.

Erdoğan Bayraktar geçen gün Ayasofya üzerinden Mazhar Yıldırımhan’ı hedef aldı. 

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, yarısı camiye çevrilen Ayasofya Müzesi için, “Birileri müzeyi kapatıp bu eski kiliseyi 60-70 kişilik cami olarak ibadete açmış. Olacak şey değil”  dedi.

Bayraktar, Ayasofya Müzesinin yarısının camiye çevrilmesinin yanlış olduğunu belirterek şunları söyledi.

“Biz bu şehirde bacasız sanayi olan turizmi geliştirmek için mücadele ediyoruz. Her gün son derece kaliteli çoğu beş yıldızlı oteller açıyoruz. Turistin en fazla gezmek istediği Ayasofya Müzesini de tutup ibadete açıyoruz. Olacak şey değil. Ben TOKİ Başkanlığım döneminde müzenin etrafını istimlak ederek açtım. Dükkanlar ve mekanlar yaptım. Birileri müzeyi kapatıp bu eski kiliseyi 60-70 kişilik cami olarak ibadete açmış. Aynı kişiler Moloz mevkiinde çöplük üzerine kuracağımız 8 bin kişinin aynı anda namaz kılacağı külliyeye karşı büyük bir mücadeleye girmişler’.

Bu açıklamanın ardından Mazhar Yıldırımhan da sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın hedefinin Bayraktar olduğu düşünüldü.

İşte Mazhar Yıldırımhan’ın Açıklaması

Bazı insanlar vardır.. Hırsları akıllarından çook öndedir... Topluma hizmet etme iddialarını, bazan bukalemun gibi davranarak, bazan bir şekilde kaynağı meçhul elde ettikleri parasal güce dayanarak, bazan melami karakterlerini münafıklıkla yoğurarak.. bazan manevi alanda istismar çalışması yaparak kamufle etmeye gayret ederler kendilerini..Aslında tek dertleri nefisleridir..

Büyük işler yaptım havasında dolaşırken herkesin onun nefsini, egosunu beslemesini beklerker... Bulurlar da böyle tipleri..

Çünkü ulufe dağıtmakta mahirdir bu nefsini put yapanlar..Kaynağı nasılsa alınteri değil dağıttıklarının..

Böyleleri için "Gölge etme başka ihsan istemez" derler arifler..

Gölge etmeseler kendilerine de topluma da iyilik yapmış olurlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soma'daki maden faciası sanığı Can Gürkan'a tahliye
Soma'daki maden faciası sanığı Can Gürkan'a tahliye
Mansur Yavaş'tan Osmanlıspor'a kırmızı kart
Mansur Yavaş'tan Osmanlıspor'a kırmızı kart