Avrasya Üniversitesi’nde o bölümler kapatıldı, Lisansüstü...

Avrasya Üniversitesi'nde o bölümler kapatıldı, Lisansüstü eğitim Enstitüsü açılacak

Cumhurbaşkanı kararıyla 20 üniversitede 26 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. 12 üniversitedeki 35 fakülte, enstitü ve yüksekokul kapatıldı, 6 üniversitedeki 9 fakülte ve yüksekokulun ismi değiştirildi. Trabzon'da ise şu değişiklikler oldu...

06 Şubat 2021 - 12:35 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 13:05

Cumhurbaşkanı kararıyla 20 üniversitede 26 yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. 12 üniversitedeki 35 fakülte, enstitü ve yüksekokul kapatıldı, 6 üniversitedeki 9 fakülte ve yüksekokulun ismi değiştirildi.

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ'NDE 3 YÜKSEKOKUL KAPATILDI

Yeni kararlarla Avrasya Üniversitesi'ne bağlı Lisansüstü Eğitim Enstitüsü açılacak. Üniversitenin bazı yüksekokullarının ise kapatılması karar verildi. Kapatılmaya karar veriler birimler ise şu şekilde: Sağlık Bilimleri, Fen bilimleri ve Sosyal Bilimler... Üniversitenin 3 yüksekokulun kapatılması ile Yomra'da bulunan yerleşkesini kapatacağı biliniyor.

TRABZON ÜNİVERSİTESİ

Trabzon Üniversitesinde Yabancı Diller Yüksekokulu kuruldu ve Trabzon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin adı Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi olarak değiştirildi.

RİZE'YE YENİ BÖLÜMLER

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Samsun Üniversitesinde İslami İlimler Fakültesi kuruldu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri enstitüleri kapatıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sivrisineklerin insanları nasıl seçtiği ortaya çıktı
Sivrisineklerin insanları nasıl seçtiği ortaya çıktı
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği gerçekleşti
Rize-Artvin Havalimanı'nda 3 ayda 196 bin 826 yolcu trafiği...