Avrasya tercihlerinde yüzde 95’lerle zirve yaptı

Avrasya tercihlerinde yüzde 95'lerle zirve yaptı

Yüksek Öğretim Kurumları yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Taban puanlarının düşürüldüğü bu yıl ki sınavlarda öğrenciler üniversitelere adeta akın etti.

16 Ağustos 2022 - 11:38 - Güncelleme: 16 Ağustos 2022 - 15:06

Yüksek  Öğretim Kurumları yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Taban puanlarının düşürüldüğü bu yıl ki sınavlarda öğrenciler üniversitelere adeta akın etti. Yurt çapında hemen tüm üniversitelerde tercihler yüzde 90’lara ulaştı. Trabzon markasının ürettiği ve markalaştırdığı Avrasya Üniversitesinde bu rakam yüzde 95’e çıktı. 10 yılı aşkın süredir Avrasya Üniversitesi ilk kez yüzde 95 oranında tercih oranına ulaştı. Avrasya Üniversitesinin 17 lisans ve 24 ön lisans programının hemen tamamında yüzde 95 oranında tercih doluluğu yaşandı. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız bu başarı ve gururun tüm Trabzon’a ait olduğunu belirtti. Yıldız önümüzdeki günlerde konuyla ilgili geniş çaplı açıklama yapacağını belirterek ayrıntı vermedi

Yüksek Öğretim Kurumları yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Taban puanlarının düşürüldüğü bu yıl ki sınavlarda öğrenciler üniversitelere adeta akın etti. Yurt çapında hemen tüm üniversitelerde tercihler yüzde 90’lara ulaştı. Trabzon markasının ürettiği ve markalaştırdığı Avrasya Üniversitesinde bu rakam yüzde 95’e çıktı. 10 yılı aşkın süredir Avrasya Üniversitesi ilk kez yüzde 95 oranında tercih oranına ulaştı. Bölgenin tek vakıf üniversitesi olan Avrasya yüzde 95 doluluk oranıyla yine gurur kaynağı oldu. Edinilen bilgiye göre Avrasya Üniversitesinin 17 lisans ve 24 ön lisans programının hemen tamamında yüzde 95 oranında tercih doluluğu yaşandı. Avrasya’nın bu denli tercih edilmesi Trabzon markasının öneminin yanı sıra Avrasya’da eğitim kalitesinin de bir göstergesiydi.  Avrasya’nın yanı sıra gerek Trabzon’un iki üniversitesi ve gerekse bölgedeki üniversitelerin tamamının yüzde 90 oranında doluluk rakamına ulaştığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız bu başarı ve gururun tüm Trabzon’a ait olduğunu belirtti. Yıldız önümüzdeki günlerde konuyla ilgili geniş çaplı açıklama yapacağını belirterek ayrıntı vermedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Ahmet Ağaoğlu'ndan flaş sözler; 'Gece rüyalarıma giriyordu...'
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir tepki daha geldi...
Trabzon'da Atatürk'ün ziyaret ettiği binanın atıl kalmasına bir...