Akyazı, spor kompleksi olarak kalmalı

Akyazı, spor kompleksi olarak kalmalı

AK Parti Milletvekili aday adayı Atalay, Trabzon'da sporun kanaat önderlerini ziyaret etti

12 Eylül 2015 - 15:42

AK Parti Milletvekili aday adayı Atalay, Trabzon'da sporun kanaat önderlerini ziyaret etti

Türk sporuna ve Trabzon’a yaptığı katkılar ve hizmetlerle bilinen Eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, spor camiasının kanaat önderleriyle bir araya geldi

KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTU

AK Parti’den aday adayı olan Atalay, memleketi Trabzon’da bulunduğu süre içerisinde hocaların hocası Ahmat Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer ile bir araya geldi, sporun sorunları üzerine konuştu. Trabzonspor'un ve Türkiye Futbol Federasyonunun eski yöneticilerinden bazıları ile de buyuşan Atalay, Trabzonspor halen teknik direktörü olan Şota Arvaladze ile de sohbet etti. Atalay'a ayrıca Ofspor kulüp başkanı Olcay Saral spora yaptığı hizmetlerden ötürü plaket verdi.

KALKINMANIN YOLU SPOR VE TURİZM

Trabzon'un kalkınmasının spor ve turizmden geçtiğini ifade eden Atalay, “Trabzon bir spor kenti. Şimdi turizm kenti olma yolunda ilerliyor. Spor ve turizm birlikte ele alınarak Trabzon’un kalkınması sağlanmalı. Biz Gençlik Spor Genel Müdürlüğümüz döneminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katkılarıyla şehrimize birçok tesis kazandırdık. Bu tesislerimizi şimdi yeni organizasyonlarla taçlandırmalıyız. Böylece turizmimize spor turizmini de eklemiş alacağız ve şehrimizin tanıtımını da yapmış olacağız.” dedi.

FUTBOL AKADEMİSİ KURULMALI

Akyazı kompleksi ile ilgili de değerlendirmeler yapan Atalay, "Akyazı Trabzon'un spor kompleksi olarak planlandı ve öyle de kalmalı. Şimdi şehir hastanesini Akyazı'da yapalım deniyor, bence şehir hastanesine başka bir yer bulunmalı. Trabzon'da arazi sıkıntısı var evet ama Akyazı bir spor kompleksi olarak kalmalı. Hastaneler spor tesisleri içinde tamamlayıcı bir unsurdur ama bize birinci derecede Trabzonspor'un tesisleri lazım. Bizim Trabzonspor'u bir futbol akademisine çevirmemiz lazım. Adına ister Ahmet Suat Futbol akademisi dersiniz, ister Şenol Güneş dersiniz bunun için Trabzon'un en büyük projesi spor olduğuna göre geniş bir alana ihtiyaç var. Dünyanın her yerinden sporcuları getireceksiniz orada kamp yapacaklar. Yediği, içtiği, antrenmanı, sağlığı, eğitimi, hepsi bir arada bulunmalı" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!