Akşener’den "Beştepe’ye giden CHP’li" tepkisi

Akşener'den "Beştepe'ye giden CHP'li" tepkisi

Ekranları BBG evine çevirdiniz, ayıp yahu

26 Kasım 2019 - 10:35

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın CHP'li Muharrem İnce'nin Beştepe'de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İktidara yakınlığıyla bilinen medyanın konuya geniş yer vermesini, "gözlerim yaşardı" diyerek eleştiren Akşener, "Gerçeklerin mutlaka gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu vardır. Kim kiminle görüştü veya görüşmedi, kim kimin kaynağı, siyaset kurumunu kim nasıl kirletiyor bir gün mutlaka öğreneceğiz" dedi. 

Konuşmasının başında AKP ve MHP oylarıyla 15 termik santralin filtresiz bir şekilde 2.5 yıl daha çalışmasına izin verilmesini sert bir dille eleştiren Akşener, "Ekranları BBG evine çevirdiniz, ayıp yahu. Mesela ben saraya kim gitti de santral bacalarına filtre takılmasını erteleyelim diyerek Erdoğan'ı ikna edeni merak ediyorum" diye konuştu. Erdoğan'ın seçim döneminde emeklilikte yaşa takılanlar ile 3600 ek gösterge ile ilgili verdiği sözleri de hatırlatan Akşener, "Saraya kim gitti de Erdoğan'ın fikrini değiştirdi, merak ediyorum" dedi. 

 

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bu çakallar sizi korumazlar gene o gün hukukun üstünlüğünü burası savunur. Anadolu'da bir söz var köpeksiz köy bulup değneksiz gezmek. Sayın Erdoğan, yönettiğiniz ülkede köpeksiz köy bulup değneksiz geziyor millet. Ama biz elimizden geleni yapacağız. Demirden korksaydık, trene binmezdik."

"Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz."

"Bir öğretmen olarak başta baş öğretmenimiz Atatürk olmak üzere, öğretmenlerimizin ve tüm öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyorum. Bilir misiniz, öğretmenler evden çıkarken işe gidiyorum değil okula gidiyorum derler. İşe değil okula diyenlere selam olsun. Türkiye'nin  geleceği için göğsünü teröre siper eden öğretmenlerimize selam olsun, iktidarın ek iş yapmak zorunda bıraktığı öğretmenlerimize selam olsun. Sabredin geliyoruz, sizlere sözümdür, İyi Parti iktidarında hayat standardınız yükselecek. Öğretmenlik yeniden en itibarlı meslek olacak. Yeşili sev doğayı koru afişlere hapsolmuş bir söz değil. Nesilden nesle aktarılan bir mesajdı bu ama maalesef bu kutlu mesajdan payını almamış iktidar bir doğa katliamına daha imza attı. 15 termik santrale 2.5 yıl daha bacasız çalışmasına izin verdi. İktidar ve küçük ortağı torba yasaya doldurdukları teklifle bunu uzattılar. Bu santraller evlatlarımızı zehirlemeye 2.5 yıl daha devam edecek. Bu karara hangi vicdanla imza attılar bilmem ama üç beş para babası kasalarını doldursun diye evlatlarımızın sağlığı hiçe sayıldı. Allah sizi ıslah etsin.

"Kim kimin kaynağı, siyaset kurumunu kim nasıl kirletiyor bir gün mutlaka öğreneceğiz"

"CHP'yi merkeze alan bir tartışma ekranları kapladı. Bu konuda ilgimi çeken bir nokta var, muhalefet partilerinin sağlığı ile zerre kadar ilgilenmeyen iktidar medyasının CHP ile ilgili hassasiyeti gözlerimi yaşarttı. Gerçeklerin mutlaka gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu vardır. Kim kiminle görüştü veya görüşmedi, kim kimin kaynağı, siyaset kurumunu kim nasıl kirletiyor bir gün mutlaka öğreneceğiz. Siyaset kişisel çıkar içi değil milletin refahı, huzuru için yapılır. İyi Parti işin bu yanı ile ilgilidir."

Medyaya 'Beştepe'deki CHP'li' tepkisi: "Ekranları BBG evine çevirdiniz, ayıp yahu"

"Ekranları BBG evine çevirdiniz, ayıp yahu. Mesela ben saraya kim gitti de santral bacalarına filtre takılmasını erteleyelim diyerek Erdoğan'ı ikna edeni merak ediyorum. Seçim döneminde bu sorunu çözeceğiz dediği halde saraya kim gitti de sayın Erdoğan EYT'lileri yalnız bıraktı merak ediyorum; Saraya kim gitti de 3600 ek göstergede memurlarımızı saray kim gitti de yüz üstü bıraktı merak ediyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Sefalet oranlarına karşı birlikte hareket etmeye çağırıyoruz"
WhatsApp'tan Türkiye mesajı
WhatsApp'tan Türkiye mesajı