AKSA’YI MECLİSE TAŞIDI

AKSA'YI MECLİSE TAŞIDI

TRABZON'UN SORUNU MECLİSTE..

19 Ocak 2013 - 00:00

CHP Trabzon Milletvekli M. Volkan Canalioğlu, Trabzon’un merkez ve köylerinde 2013 yılının ilk günlerinde başlayan uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle yüzlerce vatandaşın mağdur olduğunu belirterek, AKSA hakkında soru önergesi verdi. Canalioğlu, Bakan Taner Yıldız’a, “Bakanlığınız bir yaptırım uygulayacak mı?” sorusunu yöneltti.

 

SON aylarda sadece Türkiye değil bölge ve Trabzon gündemini de meşgul eden konuların başında gelen elektrikte yaşanan sorunlar ve ilgili firma AKSA’ya yönelik tepkilere bir yenisi daha eklendi. CHP Trabzon Milletvekili M.Volkan Canalioğlu, Trabzon’un merkez ve ilçe köylerinde 2013 yılının ilk günlerinde başlayan uzun süreli elektrik kesintileri nedeniyle yüzlerce vatandaşın mağdur olduğunu ifade ederek, ilgili haberlerin yazılı ve görsel basında sıkça yer aldığına dikkat çekti.

 

İlgili şirketin; arızanın giderilmesi yönünde talepte bulunan vatandaşlara, ‘Yeterli personelimiz yok’ cevabını verdiğini hatırlatan Canalioğlu, konuya ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a bir soru önergesi verdiğini belirtti. Canalioğlu söz konusu önergede, Yıldız’a, “Bu elektrik kesintilerinin nedenleri nelerdir, ilgili şirketin “yeterli personelimiz yok” açıklaması sizce etik midir, ve ilgili şirketin yeterli personel istihdam etmemesinin sonuçlarının vatandaşa fatura edilmesi karşısında bakanlığınız ne yapacaktır? sorularını yöneltti.  

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Haydar Çoruhlu
    1 ay önce
    Kentimiz Trabzon üzerine iyi bir analiz ve güzel bir yazıydı bence. Teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP Milletvekili Kaya: Bu virüs sadece bayramlarda mı bulaşıyor
CHP Milletvekili Kaya: Bu virüs sadece bayramlarda mı bulaşıyor
Trabzon'dan Rusya'ya ihracat yüzde 19 arttı
Trabzon'dan Rusya'ya ihracat yüzde 19 arttı