Reklam
  • Reklam
Akçaabat’taki kronik trafik sorununa pansuman çözüm!

Akçaabat'taki kronik trafik sorununa pansuman çözüm!

13 Temmuz 2021 - 10:36

Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde Yaylacık Mahallesi'ne denk gelen ana yol, Haçkalıbaba Hastanesi'nin de yapılmasıyla trafik sıkışıklığı ile gündemden düşmüyor.

Uzun yıllar özellikle turizm sezonunda şehir nüfusunun artmasıyla sıkışan trafik, artık 12 ay aynı oranda sıkışıyor. Yomra ilçesi'nde yapılan dalçık projesinin Yaylacık Mahallesi için de yapılması gündeme gelmesine rağmen hiç bir şekilde köklü çözüm üretilememesi vatandaşı isyan noktasına getirdi. 

Karayolları tarafından kavşaktaki yön değişimi çalışması ile pansuman çözüm üretilmeye çalışılsa da kesin ve net çözüm olarak CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu Güney Çevre Yolu'nun yapılması gerektiğini söyledi. 

Hacısalihoğlu sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada, "Akçaabat Haçkalıbaba Devlet Hastanesi önünde sıkışan trafiği rahatlatmak için karayolları bir trafik düzenlemesi yapmış.Düzenleme sonrası hastane önünden Düzköy istikametine geçiş bırakılmamış olması trafiği akar hale getirse de özellikle Trabzon ünıv. kavşağını arap saçına çevirmiştir.Uzayan kuyruk Yıldızlı'daki özel hastaneye kadar varmaktadır.Yani hastane önündeki keşmekeş yer değiştirmiştir. Anayol üzerindeki geçiçi çözümlerin asla kesin sonuç vermeyeceği açıktır.Kesin ve net çözüm GÜNEY ÇEVRE YOLU dur" ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • iskefiyeli
    1 hafta önce
    Her şeye rant gözüyle bakanlar,yapılmaması gereken yere hastane yaparlarsa trafik sorununu hiçbir biçimde çözemezler. En iyi çözüm, hastaneyi trafik sorunu yaratmayav-cak bi yere taşumaktı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Gazetecilik varoluş mücadelesi veriyor
Gazetecilik varoluş mücadelesi veriyor
BioNTech aşısıyla ilgili korkutan araştırma: Türkiye süreyi kısalttı ama...
BioNTech aşısıyla ilgili korkutan araştırma: Türkiye süreyi...