Akçaabat’ta yaşlıların temel ihtiyaçları karşılanacak

Akçaabat'ta yaşlıların temel ihtiyaçları karşılanacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üzeri vatandaşların taleplerine yönelik vefa iletişim hattı kuruldu.

23 Mart 2020 - 13:36

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üzeri vatandaşların taleplerine yönelik vefa iletişim hattı kuruldu. Aranıp aktarılan talepleri sahada uygulayacak olan kolluk birimlerine ve Belediye başkanlığına aktarmak için kaymakamlık bünyesinde Vefa İletişim Merkezi kuruldu.

21.03.2020 tarih ve 5762 sayılı Genelge kapsamındaki; sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan tek başına yaşayan ve/veya herhangi bir yakını olmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın zorunlu/temel ihtiyaçları EGM, JGK, Yerel Yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığı ile veya ihtiyaç duyulması halinde sivil toplum görevlilerinin desteği/aracılığı ile karşılanacaktır. Kapsam dahilinde olup sokağa çıkması kısıtlanan/yasaklanan vatandaşlarımız, zorunlu/temel ihtiyaçlarına yönelik taleplerini 155 , 156 ve 112 numaraları üzerinden iletebilecekler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine destek
Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden ihtiyaç sahiplerine destek
Erdoğan'dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu
Erdoğan'dan Fatih Portakal hakkında suç duyurusu