AK Parti Trabzon kongresindeki pankart gündem oldu

AK Parti Trabzon kongresindeki pankart gündem oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılım sağladığı AK Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde açılan o pankart tepki topluyor.

27 Mart 2018 - 11:32 - Güncelleme: 27 Mart 2018 - 11:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılım sağladığı AK Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde açılan o pankart tepki topluyor. 

AK Parti'nin il kongresinde Afrin harekatına yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü amaçlı hazırlanan bir pankart vicdanları rahatsız etti.

Sosyal medyada tepki yağan pankartta, "Reis Bizi Münbiç'e götür, Afrin'den bir şey anlamadık" yazıyordu.

Afrin'de verdiğimiz şehitlerimize ve şehit ailelerine karşı son derece saygısızca bulunan bu ifadelere vatandaşlar tepki gösterdi.

KEFENCİ ZİHNİYETİ

Yapılan yorumlarda önceki yıllarda da giydikleri çarşaflarla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamaya gidenler hatırlatılarak "Bunlar da kefenci zihniyetinin bir ürünü" yorumu yapıldı.

Devletine ve milletine bağlılığı ile bilinen Trabzon'un böyle bir pankartla gündeme gelmesi "Trabzon'a yakışmadı" yorumlarına neden oldu. 

Bugün de Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesinde bu konuyu ele aldı ve şu ifadelere yer verdi:

"BU pankartı yazıp asanların...

- Mizah yapma gayretlerini anlıyorum.

- Neye vurgu yapmak istediklerini anlıyorum.

- Temel amaçlarını da anlıyorum.

*

Ama 49 şehit verdiğimiz Afrin harekâtı için...

“Biz bu işten bir şey anlamadık” demek...

Şehitlerimize, onların ailelerine, yakınlarına nezaketsizlik değilse nedir?

*

Bazı olgular vardır ki...

Asla espriyi kaldırmaz.

Bu da onlardan biri."

ENES ASLAN: RAHATSIZ OLMAK İZANSIZLIK

Öte yandan AK Parti Trabzon il yönetiminden Enes Aslan, sosyal medya üzerinden Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın yazısına şu yorumu yaptı; " Trabzon İl Kongremizdeki bu pankarttan rahatsız olmuş. Rahatsızlık sebebini de şehitlerimize bağlamış. Şehit ailelerine nezaketsizlik olarak değerlendirmiş.

Hayret ki ne hayret! Şehitler şerefimizdir, onlar canımızdır, kanımızdır. Milletimizin her ferdi vatanı için özgürlüğü için gözünü kırpmadan şahadete koşmaya hazırdır.

Evet bu pankart Trabzon insanının ince espri anlayışına dayanır. Ama buradaki maksat, Aziz Türk Milletinin vatan toprağına kast edenlere karşı her zaman bir dik duruşunun olduğunu göstermektir. Bu pankart ile Teşkilatlarımız ve Aziz Milletimiz, konu vatansa gerisi teferruat anlayışı ile Afrin’deki zaferi kutlamakta, topraklarımızı tehdit edenler kim ise nerede ise oraya kadar gidilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Gerekirse bu uğurda canlarını feda etme isteğini belirten bu pankarttan rahatsız olmak olsa olsa izansızlık ile ifade edilebilir.

Yazık ki çok yazık!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı: Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın
AFAD'dan soğuk ve yağışlı havaya karşı vatandaşlara uyarı:...
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!
Dikkat su sayaçlarınız donabilir!