’Ahmet Metin Genç, tek Trabzonspor sevdalısı gibi hareket...

'Ahmet Metin Genç, tek Trabzonspor sevdalısı gibi hareket etmesin'

05 Mayıs 2022 - 12:48

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun miting havasına dönen Rize ve Trabzon bayramlaşmaları sonrasında AKP kanadından Trabzonspor üzerinden eleştiri yapıldı. Bu eleştirilere CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman cevap verdi. 

TEK TRABZONSPOR SEVDALISI KENDİSİYMİŞ GİBİ... 

"Bugün Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun programı sonrasında yaptığı açıklamalar için hayretler içerisindeyim. Öncelikle ifade etmem gerekir; Sayın Genç’in Trabzonspor sevgisine asla bir sözümüz olmaz ama sanki tek sevdalı kendiymiş gibi hareket etmesin.

Programı net olarak takip etmemiş; Ekrem başkanımız Trabzonluların centilmenliğinden bahsederken ‘bir kurumsal kimliğin’ değil, farklı takımları destekleyen ve istanbul’da yaşayan insanların selamını demiştir. İnsanların ayrışmaması adına yapılan konuşmada Ahmet Metin Genç’in bu tutumuyla kendi partisinin ayrıştırma çabasına girdiğini öğrendik. Sayın Genç’in “Ben herkesin başkanıyım” sözü demek ki sadece bazı platformlar içinmiş; işte samimiyetsiz duruş budur!

YUHALANMALARI YETERLİ CEVAP 

İkinci bir konu, Ahmet Metin Genç önce 2010-2011 sezonunda iktidar partisinin ve makamlarının sürecindeki tavırlarını ortaya koysun ve bir söz etsin; Boş sözlere karın tok. Trabzonspor’un istismarından bahsetmek için önce şampiyonluk kutlamalarında kendi partisine bakmalıdır; hemşehrilerimizin ‘yuhlaması’ kendilerine yeterli cevap olduğunu düşünüyorum. 

"TEK KİŞİNİN AKLI TEK KİŞİYE YETER...." 

"Sayın Genç, ‘Ekrem bey siyaset yapıyor’ diyene kadar Ortahisar meclisinde siyaset yaptırmıyorum diyerek dışarıda meclis üyelerinin paylaşımlarını görmüyorsa burada da samimiyetsizlik görürüm. Hangi gerçekleri inkar edebilir; gençlerin şehri terkettiğini mi? Boztepe viyadüklerinin halini mi? Tek kişinin aklının tek kişiye yeter dediğini mi? Her zaman derim herkes önce kendine bakacak.

Son olarak Sayın Ekrem İmamoğlu Trabzonludur, her yerde gururla ifade eder, her yerde hemşehrilerine sarılır. Bununla ilgili tezat görüş bildiren de hadsizlik etmiştir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çarşıbaşı Belediye Başkanı Nuhoğlu;
Çarşıbaşı Belediye Başkanı Nuhoğlu; "Çarşıbaşı'nı...
Jandarma uyuşturucu operasyonu
Jandarma uyuşturucu operasyonu