Ahmet Metin Genç sanatın ve sanatçının yanında

Ahmet Metin Genç sanatın ve sanatçının yanında

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Forum AVM’de, Mizah Sanata Derneği ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 1. Mizah Festivali’nin açılış etkinliklerine katıldı.

10 Şubat 2019 - 12:11

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Forum AVM’de, Mizah Sanata Derneği ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 1. Mizah Festivali’nin açılış etkinliklerine katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Genç, mizah sanatının insanı hem eğlendiren, hem düşündüren bir sanat dalı olduğunu söyledi.

Mizah anlayışı gelişmiş toplumların aynı zamanda kültürel ve sanatsal anlamda da son derece gelişmiş toplumlar olduğunu belirten Başkan Genç, “Mizah sanatçılarımıza sahip çıkacağız. Son derece karmaşık gibi görünen sorunları, problemleri ya da olguları karakalem çalışmalarıyla çok güzel ve dikkat çekici bir şekilde anlatan mizah sanatçılarımız, bizim saatlerce anlatıp ama anlatamadığımız sorunları kolayca ifade edebiliyor. Mizah yapmak da bunu anlamak da zekâ ve akıl işidir. Mizah eserlerini anlamak ve yorumlamak ciddi bir düşünmeyi gerektirir. O nedenle mizah sanatı çok önemlidir. Her milletin mizah anlayışı farklıdır. Biz de millet olarak, mizah geçmişi olan bir milletiz. Osmanlı İmparatorluğu’nda Karagöz ve Hacivat gösterileri, meddah sanatçılarımız da mizah sanatçılarıdır.” diye konuştu. Sergi Açılışına Ortahisar Kaymakamı Tolga Doğan ve çok sayıda davetli katıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Deniz Çakır'ın bir yıla kadar hapsi istendi
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy vermiş
Kılıçdaroğlu: Evin babası Mansur Bey'e, annesi AK Parti'ye oy...