ABD kararının arkasında ne var tahmin ediyorum

ABD kararının arkasında ne var tahmin ediyorum

Bahçeli: CHP'nin Grup Başkanvekili olan şahsiyetin çirkin üslubu, aşağılayıcı bakış açısı ne partisine ne de Türkiye'ye fayda sağlar

26 Aralık 2018 - 11:00

Gazetecilerle bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,ABD'nin kararının arkasında ne yaptığını tahmin ediyorum" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'i Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a yönelik olarak sarf ettiği sözlerini eleştirdi. "Türkiye'yi çok üzmüştür. CHP'nin Grup Başkanvekili olan şahsiyet TV'lerde milletimizin gözü önündeki çirkin üslubu, aşağılayıcı bakış açısı ne partisine ne de Türkiye'ye fayda sağlar" diyen Bahçeli, Akar'ın göreve geldiğinde silah, Kuran-ı Kerim ve altın silah hediye ettiğini belirterek, "Hulusi Akar Paşa bunalra sahip çıkmıştır" dedi. Akar'a teşekkür eden Bahçeli, "TBMM'de o hırçın ne dediğini tekrarlayamayacak kadar çirkin ifadeler bir şey kazandırmaz. Kazanan Hulusi Akar Paşa olmuştur" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamasından satı başları şöyle:

"Soçi'den başlayan Tahran'la devam eden çok yönlü politika takip edilmektedir. bu politika yerindedir. Partizanca yaklaşarak gelişmelerin üzerini örtmek doğru değildir. T.C. dün Batıdan tavsiyelerle politikasını şekillendirirken şimdi doğuyu şekillendirecek bir politika yürütüyor. 

"Türkiye'nin dış politikada yakaladığı yetkin inisiyatifi yitirmemelidir. Bugüne kadar takip edilen politikaları çok yönlü geliştirmesinde yarar vardır. Batıda ve doğuda bu kadar etkin bir duruma gelmişken batıdaki çatışmalara son verecek dinamikleri başkalarının eline bırakmamalıdır. Erdoğan'ın kararlı tutumu devam ederken benim şahsen önerim İstanbul ve Ankara’da küresel güçlerin gerçekleştireceği bir daveti yapmasıdır. Türkiye'nin yakın bir komşu ülke olarak orta doğudaki istikrarını sağlayıcı bir güç olarak, orta doğudaki tüm çatışmayı, göç ne varsa karşılıklı görüşmede yarar vardır. Önerimi dikkate alırlar mı bilemiyorum. Ama almasalar da küresel güçlerle irtibat devam ediyor.

"Dünya beşten bütüktür sözü doğrudur.

"Bugün gelinen nokta önemlidir. Terörün kökü Suriye'de olsun nered eolursa olsun kazınmalıdır. Büyük Kürdistan'ın birinci saç ayağı, Türkiye, ikincisi Türkiye, üçüncüsü İran'dır. Üç kantonun birleşmesiyle Suriye'de bir koridor açılması ve orada bir devletçilik kurulması faaliyeti hiç ihmal edilmemelidir. 

"(Özgür Özel tepkisi) Türkiye'yi çok üzmüştür. CHP'nin Grup Başkanvekili olan şahsiyet TV'lerde milletimizin gözü önündeki çirkin üslubu, aşağılayıcı bakış açısı ne partisine ne de Türkiye'ye fayda sağlar. Buradan en büyük zararı da o şahış görür. Siyasette itibarı sıfırlanmış bir insan olarak kabul görmüştür.

"16 Ağustos 2015'te Hulusi Akar Genel Kurmay Başkanı olmuştur. MHP olarak 3 yılda görev değişikliği sebebiyle Genel Kurmay Başkanlığı görevini üstlenmiş olanlara bir tebrik ziyaretine gideriz. Geçmiş dönemlerde bazı arkadaşlarımıza bunu gerçekleştirmiş olduk. Ancak 2 Ekim 2015'te Hulusi Akar paşayı ziyaret etti. Burada diğerlerinde olmayan, yapmadığım bir olayı gerçekleştirdim. O da şudur: Hulusi Akar Paşa'ya kuran-ı Kerim, Türk bayrağı ve altın kaplama silah hediye ettim. Bu neden aklıma geldi? Niçin Hulusi Akar Paşaya verildi? Geleceği okumak demeyeceğim ama bu anlamlı hediyeyi verme ihtiyacı hissettim. O günden sonraki gelişmelere bakınca bunu verdiğime çok memnunum. Hulusi Akar Paşa Kuran'a, bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır. Mecliste’ki şekilde kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirmiş olsaydı bugün burada bu toplantı olmazdı, Meclis olmazdı. İçimizde CHP ile ilişkileri olan absın mensupları vardır onları incitmek istemiyorum, TBMM'de o hırçın ne dediğini tekrarlayamayacak kadar çirkin ifadeler bir şey kazandırmaz. Kazanan Hulusi Akar Paşa olmuştur.

"(Matematik formülü) X AKP'dir, Y MHP'dir, Z'de Cumhur İttifakı'dır. Demekki mahalli seçimelrde Cumhur İttifakı yüzde 52'nin altına düşmez ise Cumhur İttifakı Türkiye'yi kurtarmış olur. Karşılıklı anlayış vardır. Cumhur İttifakı 51 ilde, Cumhur İttifakı'nı oluşturan AKP ve MHP kendi adaylarıyla seçimelre katılacaktır. Belediye Meclis üyeliklerinde İl Genel Müdürlüklerinde kendi adaylarıyla yarışacaktır. 30 büyükşehirde ise şu an için bir prensip anlaşması sağlanmıştır. Çalışmalar devam etmektedir. 

"X + Y = Z olmalı, Z de yüzde 52'den aşağı olmamalıdır.

"Adalet ve Kalkınma Partisi nasıl bir tabloyla gelmek sitiyorsa o tabloyla biz yolumuza devam ederiz. Önemli olan Türkiye'yi sarsacak bir hataya düşmememizdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karadeniz'in en borçlu ili...
Karadeniz'in en borçlu ili...
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi
Trabzonspor Berat Özdemir'i Ettifaq'a gönderdi