647 bin firma arasından lider çıkan Trabzonlu işinsanı...

647 bin firma arasından lider çıkan Trabzonlu işinsanı başarının sırrını açıkladı

Uluslararası Zirve Ödülleri töreninde Trabzonlu iş insanı Semih Sarılaioğlu’nun şirketleri Sarıalioğlu CEESS Group ve Saral Gayrimenkul Türkiye’de en iyi çıkış yapan firma seçildi.

17 Eylül 2021 - 16:16 - Güncelleme: 17 Eylül 2021 - 16:52

Türkiye liderliği ödülünü alan Sarıalioğlu, habercuk’a özel açıklamalarda bulundu.  647 bin firma arasından lider çıkan Saral Gayrimenkul’un sahibi Semih Sarıalioğlu, “2019’da Zingat tarafından yapılan araştırmalarda Trabzon birincisi olarak ödül almıştık. Bu yıl da emlak firmalarının sitelerindeki firma girişlerimizden, Türkiye’nin dört bir yanından girdiğimiz gayrimenkullerin kısa sürede satışa çıkmasından, Trabzon pazarındaki en pahalı mülkler bizim internet sitemizde olduğu için ve hızlı sonuca ulaşıldığı için, araştırma şirketlerinden, emlak pazarında internet sitelerinde görev yapan firmalardan alınan done ve bilgilerle bizi bu ödüle layık gördüler. Türkiye genelinde kayıtlı olan 647 bin firma arasından çıkış yapan tek firma olduk” dedi.

SEKTÖRDE DİGİTAL ORTAMI YAKALAYAN 5-0 ÖNDE

Bu başarının sırrının çağın gereklerine ayak uydurmak olduğuna dikkat çeken Sarıalioğlu, “Biz teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz. Elimizdeki her mülkü en iyi şekilde pazarlayabiliyoruz. Emlakçı vardır, daha yüksek ciro yapıyordur ama internete girmeden bunu yapıyordur, bu analizleri ortaya çıkaramıyorlar. Biz digital ortamı çok iyi kullanıyoruz. Bizim sektörümüzde en önemli olan şey digital ortamı kullanmaktır. Karantina sürecinde insanlar emlakçılara gitmeden kendilerine en uygun gayrimenkulleri internet ortamından tam tespit edebiliyor ve sonrasında görmek istiyordu. Gezme olayı bitti artık. Artık her şey internet ortamında ve kişi en ideal gayrimenkulü buluyor tercihlerini yapıyor ve en son emlakçıya geliyor. Firma olarak farklı bir teknoloji daha kullanmaya hazırlanıyoruz. Müşterilerimiz, emlak ofisine gelmeden 3 boyutlu gözlük yardımı ile evi, arsayı gezebilecek, manzarayı görmüş olacak… Bilgisayar mühendislerimizle bu yazılımı yapmaya çalışıyoruz ve çok kısa sürede müşterilerimize bu şekilde hizmet vermeye başlayacağız. Artık her sektörde teknolojiyi en iyi şekilde kullananlar fark yaratıyor. Biz de bunu en iyi şekilde yapıp sektörümüzde öncü olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP il başkanlarından AKP’nin çay kanununa sert tepki
CHP il başkanlarından AKP’nin çay kanununa sert tepki
Deva Partisi İl Başkanı Çiçek: Bu israfa son verin
Deva Partisi İl Başkanı Çiçek: Bu israfa son verin