29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

28 Ekim 2018 - 13:03

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen bağımsızlık mücadelemiz, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet yönetimi ile taçlanmış, egemenlik kayıtsız, şartsız millete geçmiş, toplumun özgürleşmesi ve çağdaşlaşmasının önündeki diğer engeller de bir bir kaldırılmıştır.

Anadolu’da uzun yıllar süregelen savaşların yarattığı yoksulluk ve cehalet vatan topraklarının işgali ile sonuçlanmıştı. Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Mersin’e tek vücut olan milletimiz vatan topraklarını işgalden kurtarmak için düşmana karşı hep birlikte mücadele vererek bir şanlı zafere yürümüştür.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Bilhassa kimsesizlerin kimsesi' olarak nitelendirdiği Cumhuriyetimiz Atatürk’ün devrimlerinin ışığında laik demokratik, çağdaş, sosyal bir hukuk devleti olma yolunda büyük ilerlemeler kaydetmiştir.

Ancak bugün gelinen noktada geçmişe özlem duyarak Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını tahrip edenler ve egemenliği bir tek kişide toplayarak ülkenin kaderini bir tek kişinin kontrolüne bırakmak isteyenler vardır. Bu yolun sonu zifiri karanlıktır, adaletsizliktir, hukuksuzluktur, fakirliktir, zulümdür. Bugün yaşadığımız ekonomik krizin ve toplumsal ayrışmanın en büyük sebebi de budur.

Cumhuriyetimizi ve milletimizi bu karanlıktan kurtarmak için; kendi iktidarından başka hiçbir şeyi düşünmeyen yöneticilere “dur” demek zorundayız.

Milletin egemenliğini bir dikta egemenliğine dönüştürmek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaktır.

Toplumsal birliğimizi ve bütünlüğümüzü yeniden hâkim kılarak, halkımızın mutluluğu ve refahı için laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak bugün bu topraklarda yaşayan her yurttaşımızın en büyük görevidir.

Ata'mızın ''Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.'' sözüyle bizlere verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirmek tarihi bir sorumluluk olarak önümüzde durmaktadır.

Bu bilinçle Cumhuriyeti’mizin 95. yılını ve en büyük bayramımız Cumhuriyet Bayramı’mızı içtenlikle kutlar sevgi ve saygılar sunarım.

YAŞASIN CUMHURİYET,

YAŞASIN TÜRK MİLLETİ,

YAŞASIN BÜYÜK ATATÜRK.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzon'da sosyal medyada randevulaşıp kavga eden kızlar tekrar yargılanacak
Trabzon'da sosyal medyada randevulaşıp kavga eden kızlar tekrar...
Sıla ve Ahmet Kural davasında gerekçeli karar açıklandı
Sıla ve Ahmet Kural davasında gerekçeli karar açıklandı