Herkes bir gün Hacıosmanoğlu'nu destekleyecek
Serdar ÇEBİ

Serdar ÇEBİ

Herkes bir gün Hacıosmanoğlu'nu destekleyecek

04 Haziran 2015 - 15:01

Şampiyonun ve küme düşenlerin belli olduğu, Avrupa mücadelesi için yoğun bir uğraşın verildiği bir sezon daha sona erdi. İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığında şampiyonluk hesabıyla yola çıkan Trabzonspor, yaşadığı uzun süreli sakatlıklar, takımı sahadan çekme noktasına ulaşan hakem hataları, yola çıkılan teknik heyetten beklenenin alınamaması ve şanssızlıklar nedeniyle sezona damgasını vuramadı.

Kısa bir flashback yaparsak, Cardozo, Constant, Waris, Belkalem, Mediani, Papadopoulos, Mehmet ve Yatabare gibi isimlerle beklenti hayli yükselmiş, Cezayir gibi futbolda söz sahibi olamamış bir ülkenin milli takımı ile dünya kupasında ve geçmişte Trabzonspor'da çalıştığı kısa sürede hafızalarda bıraktığı izle büyük işlere imza atacağı düşünülen Vahid Halilodziç'in teknik direktörlüğünde şampiyonluk uzak değildi.

Prandelli'li Galatasaray ile Halilodziç'li Trabzonspor şampiyonluk yarışında başı çekecek gibiydi. Ancak Halilodziç'in dünya kupası sonrasında gelen tekliflerde kalan aklı Trabzonspor'u küçük görüp kendisini başkanın arkadaşı düzeyinde tutması yenilgilere önceden hazırladığı mazeretler büyük bir hayal kırıklığı oldu. Geç kurulan kadroya Onur, Mehmet ve Waris'in sakatlığı, yenilerin uyumu, hazır olmadıkları için takıma katkı veremeyenlerin durumu nedeniyle alınamayan iyi sonuçlar Trabzonspor'u yarışa geri başlattı.

Yapılan takviyeler ve kadroda yaşanan değişikliklere rağmen Trabzonspor bir daha öne geçemedi.

Kısa bir hatırlatmadan sonra da şimdi de ileriye bakalım.

Rüştünü ispatlamış geldiği günden buyana mevcut imkanlar dahilinde kadrodan maksimum düzeyde yararlanmaya çalışmış, 14 kişilik kadroyla maçlara çıkmak zorunda kalmasına karşın, bunu mazeret olarak ileriye sürmemiş, vizyonu olan, transferlerde hata yapmayan bir Ersun Yanal var bugün Trabzonspor'un teknik yönetiminde.   Süleyman Hurma ile güçlendirilen Yanal, şampiyonluk için bu kez hatalardan kaçınacak olan daha tecrübeli bir başkanla yeni sezon kadrosu oluşturacak. Onur dönecek, bu kez yedeği de O'nu aratmayacak, Mehmet Ekici gibi bir silah, uyum sorununu aşmış bir kadro, 17 gol atmış bir Cardozo, belki yanına daha çok katkı sağlayacak bir forvet daha, umut vaat eden bir Deniz ve yapılacak takviyeler... Bu kez ufuk bir önceki yıldan daha net.

Trabzonspor için hayırlısı... 

Bu yazı 988 defa okunmuştur .

Son Yazılar