Reklam
  • Reklam
Trabzonspor ümit vermiyor
MEHMET UFUK AYAS

MEHMET UFUK AYAS

Trabzonspor ümit vermiyor

11 Şubat 2018 - 14:46

Geçtiğimiz hafta Trabzonsporun Göztepe karşısındaki etkili oyunu Ümit Özat' ı Trabzonspor a karşı savunmayı ön planda tutan oyun sistemiyle takımını oynatmasına neden oldu. Trabzonspor  Gençlerbirliği savunmasına karşı oynamakta hayli bir zorlandı, oyun mücadeleci olsa da futbol adına pozisyon adına çok kısır bir ilk yarı izledik. 

Ikinci yarı Ümit Özat Aydın ı oyuna alarak başladı hücum gücünü artırarak Trabzonspor kalesinde çok etkili oldu. Ikinci yarı'nın ilk on dakikası Trabzonspor yarı sahasında oynandı. Gençlerbirliği çok sayıda pozisyonlara girdi fakat sonuca ulaşamadı. Rıza Çalımbay Bero' yu  oyundan alarak Castillo yu sahaya sürdü. Castillo kanatları kullanarak Trabzonspor a hareket getirdi. Rodellage iki pozisyonda bekleneni veremedi Rıza Hoca hücumda daha etkili olması için Rodellage nın yerine Dam Doye yi oyuna aldı, takımına penaltı kazandırsa da Uğur Demirok kaleciye nisanlayarak değerlendiremedi. Karşılaşmanın son 5 dakikasında GençlerBirliği  gol için bastırdı yakalanan üç net firsatta kaleci Onur başarılıydı. Karşılaşma beraberlikle sonuçlanarak Trabzonspor önümüzdeki haftalar için beraberlikten başka ümit vermedi . 

Maçın en formsuz oyuncusu rakibini kaçıran, kendi kalesinde direkten dönen topa kafa vuran, penaltıyı rakip kaleciye teslim eden Uğur Demirok tu. 

Hakem maçı idare etti, bir kaç faul pozisyonunda lehte ve aleyhte ardarda faul pozisyonlarını karşılıklı olarak vermedi. 

 Karşılaşmanın hakkı beraberlikti,  Gençlerbirliği de Trabzonspor da kolay kolay galip gelebilecek oyun sistemine sahip degiller. Trabzonspor için artık gelecek sezon için ne yapılabilir onun hesabı yapılmalı ilk 4 de girerse başarıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar