Reklam
  • Reklam
Trabzonspor fırsatları kaçırıyor
MEHMET UFUK AYAS

MEHMET UFUK AYAS

Trabzonspor fırsatları kaçırıyor

06 Şubat 2018 - 11:39

Geçen hafta Konyaspor ile berabere kalarak bana göre şampiyonluğa havlu atılan, sezonu üzerindeki beş rakibinin puan kaybederek şampiyonluk yolunu tekrar altın tepside sunduğu bir maça çıktı Trabzonspor.

Rıza hoca takımın başına geldiğinden bu yana en etkili atak ve organize bir mücadele izledik.

 Rıza hoca bu maçın önemini ve taktiğini oyuncularına çok iyi anlatmış ki saha da bunu gösterdiler.

Burak Yılmaz'ın yokluğunda Rodellage şansını pozisyon olarak iyi kullansa da sonuç olarak iyi kullanamadı.

Sosa ile Yusuf birlikte oynar mı? Tartışmasına Yusuf oyuna girdikten sonra oyunda pozitif bir değişim daha çok hareket ve  atakların geliştiğini, oyundan kopmadan maçın sonuna kadar bunu sürdürebildiğini gördük. Demek ki Sosa ile Yusuf birlikte oynar.

Okay ve Kamil, Ahmet maçın önemli isimlerindendi ancak en önemli ismi tartışmasız Göztepe kalecisi Beto'ydu. Trabzonspor'un yirmi atağından dokuz net pozisyonu müthiş şekilde kurtardı. Trabzonsporlu oyuncuların maç sonu Kaleci Beto'yu tebrik etmeleri gecenin en güzel ve alkışlanacak hareketlerinden biriydi.

Sonuç olarak;

Rakiplerin Trabzonspor'a altın tepside sunduğu şampiyonluk yolu fırsatını Karadeniz Ekibi değerlendiremedi. Mutlaka önümüzdeki haftalarda yine fırsatlar çıkacaktır lakin Trabzonspor'un bu fırsatları değerlendirme şansı yine olmayacaktır. Rıza hoca artık takımı güzel futbol , hareketli zevk veren akan bir oyun oynattıracak ve bunu devam ettirecek sistemi oturtturmalıdır.

Göztepe'de beklediğimiz oyunu oynayamadı, Trabzonspor'dan çok baskı yedi. Yahovic'in yerine transfer edilen Demba da en etkili oyuncuydu, 35 metreden şutunu Onur güçlükle çıkardı.

Trabzonspor ile Göztepe puanları paylaşarak puan durumundaki yerlerini korudular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar