Galibiyetin Kahyası
MEHMET UFUK AYAS

MEHMET UFUK AYAS

Galibiyetin Kahyası

17 Aralık 2017 - 13:36

Uzun zamandan beri ilk kez Akyazı Arena stadı neredeyse tamamına yakın doldu, maça çok yoğun ilgi oldu. Ancak doluluğa rağmen Taraftarın tribünlerdeki o potansiyeli harekete geçiremediği sahada oynayan takımı ateşleyemediğini görüyoruz. Oysa geçen hafta Bursaspor tribünleri bu konuda en güzel görüntülerden birini vermişti.

Karşılaşma, Rıza Hoca’nın taktiği yada sistemi diyelim çok durağan ve sıradan başladı. Aslında Antalyaspor ve Sivasspor karşılaşmalarındaki oyundan bir farkı yoktu. Defansta halen daha sıkıntılar var, ilk yarı karşılıklı iki pozisyon dışında ortada geçen bir oyun oldu.

İkinci yarı sazı eline aldı Trabzonspor. Rıza hoca taktiği vermişti oyunda o şekilde gelişti ve sahada uygulandı. Yusuf Yazıcı her zaman ki gibi o klas vuruşunu golle süsledi. Burak Yılmaz golü bir kaç kez yokladı bunlardan iki net penaltı pozisyonunu hakem Halis Özkahya vermedi diyorum. Evet, yanlış okumadınız vermedi.

Çünkü penaltının tarifi talimatlarda bellidir. Bu pozisyonlarda çok açık penaltıdır. Eğer Hakem yorumuysa hakem art niyetli yorum yapmıştır.

Bu pozisyonlar dışında 3 pozisyon da direklere nişanladı. Trabzonspor adeta hem hakemle hem de direklerle mücadele etti. Bursaspor da Yusuf Erdoğan etkili oyun sergiledi, gol pozisyonlarına da girdi. Trabzonspor gol pozisyonlarını kaçırdıkça Bursaspor beraberlik için çok yaklaştı fakat değerlendiremedi. Rıza hocanın oyuncu değişiklikleri yorulan ve oyundan düşen Trabzonspor a biraz daha hareket ve direnç getirdi. Karşılaşmanın sonlarında Burak net bir pozisyon kaçırdı. Karşılaşma tek gollü galibiyetle sona ererken Trabzonspor zirveye bir adım daha attı. Trabzonspor sahada çok akışkan bir oyun sergileyemese de çok sağlam ve sabırlı bir oyun sergiliyor, oyun zevk vermese de skor zevkli oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar