Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu başkanı Uzun’dan müze...

Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu başkanı Uzun'dan müze açıklaması

habercuk Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki MedicalPark Arena'da bir müze ve restoran yapılacağını okurlarına duyurmuştu.

12 Ekim 2017 - 14:41 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 15:46

HABERCUK SPOR SERVİSİ 

 

Şenol Güneş Spor Kompleksi'ndeki MedicalPark Arena'da bir müze ve restoran yapılacağını okurlarına duyurmuştu. Projeyle ilgili detayları, projenin mimarı Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun habercuk'a anlattı.

Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu'nun hazırladığı projenin yönetime sunulmasıyla başlayan süreçte sona gelindi.

Trabzonspor'a gelir getirecek ve stadın sürekli aktif halde bulunması için önem arz eden müze ve restoran projesi için 10 ay önce Trabzonspor yönetimi ile masaya oturduklarını ifade eden Trabzonspor Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı Mehmet Salih Uzun, yönetimden tam destek aldıklarını ifade ederek birlikte çalıştıklarını ve projeyi olgunlaştırdıklarını söyledi.

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Mehmet Yiğit Alp öncülüğünde yürütülen projenin amacının sporu sanata taşımak olduğunu ifade eden Müze Kurulu Başkanı Uzun, "Bu müze, stat turlu bir müze olacak. Trabzonspor'un tarihini tüm detaylarıyla görebileceğimiz bir arşiv kurulacak. Çocuklara ve büyüklere yönelik kütüphane olacak. Dijital bir müze olacak.  İçinde ve dışında efsane kadroların yer alacağı rölyef çalışmaları olacak. Restoranı, kafeteryası olacak" dedi.

Projenin sponsor çalışmalarının yaklaşık bir ay içine netleşeceğini belirten Uzun, sponsorlar netleştiğinde daha detaylı açıklamanın kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP, af teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu
MHP, af teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu
'Sanat Güneşi' Zeki Müren vefatının 22. yılında anılıyor
'Sanat Güneşi' Zeki Müren vefatının 22. yılında anılıyor