Trabzon’da yolu kapatıp haraç istiyorlar!

Trabzon'da yolu kapatıp haraç istiyorlar!

Trabzon'da iddialara göre yer davaları yüzünden bir mahalleye giden iki ayrı yol kapatıldı, açmak için para istiyorlar...

22 Mayıs 2017 - 15:15 - Güncelleme: 22 Mayıs 2017 - 15:53

Trabzon'un Çukurçayır mevkii Sofrakaya Mahallesi'nde yıllar süren yer davaları sonuçlandı ama husumet bitmedi. 

İddialara göre; mahalle sakinleri arasında yaşanan yer davaları uzun yıllar sürdü ve sonuçlandı. Her hangi bir alacak verecek kalmadığı halde iddiaya göre mahalle sakinlerinden İ. A. ve çocukları mahalleye giden iki yoldan birisini toprak dökerek diğerini ise kendilerine ait olan kamyonla kapattı. Yaklaşık 1 haftadır kapalı olan yol, 7 hane bulunan mahalle sakinlerini isyan ettirdi.

Edinilen bilgilere göre; Trabzon Ortahisar Belediyesi'ne bağlı olan Sofrakaya Mahallesi'nde yaşanan bu skandal olay belediye yetkililerine iletildi ancak aracın sahibi İ.A. aracının bozulduğunu ve bu nedenle yolda kaldığını söyledi. Herhangi bir yaptırımda bulunulmayan yol halen kapalı. 

İ. A'ya ait olan eve kadar ulaşımın sağlandığı sonrasında yolun kapandığı belirtilirken, mahalle sakinleri büyük maduriyet yaşadıklarını ve İ.A'nın yolu açmak için para talebinde bulunduğunu "Para versinler, yolu açayım" dediğini ileri sürdüler. 

İl Valisi Yücel Yavuz'a da konuyu intikal ettirdiklerini belirten mahalle sakinleri yetkililerden bir an önce yolu açmalarını istediler. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide sinirler gerildi! Şenol Güneş atılan cisim sonrası yerde kaldı
Derbide sinirler gerildi! Şenol Güneş atılan cisim sonrası yerde...
2 ay sonra AKP'den kurtuluyoruz
2 ay sonra AKP'den kurtuluyoruz