Tonya tereyağı patent aldı

Tonya tereyağı patent aldı

Tonya tereyağı coğrafi işaret alacak ve marka değeri resmi bir kimlik kazanacak

16 Mayıs 2018 - 10:48

Tereyağı ile meşhur olan Tonya'ya Türk Patent Enstitüsü'nden müjde geldi. Tonya tereyağı coğrafi işaret alacak ve marka değeri resmi bir kimlik kazanacak.

 

Türk Patent Enstitütüsü Başkanı Trabzonlu Prof. Dr. Habip Asan tarafından verilen müjdeye göre Osmanlı salnamelerine bile lezzeti ile konu olan ve tarihi yüzyıllar öncesine dayanan bu nadide lezzet artık tescilleniyor. Akçaabat köftesi, Vakfıkebir ekmeği gibi artık Tonya tereyağı da ününe ün katmaya hazırlanıyor.

 

Yaşanan bu önemli gelişme üzerine sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yapan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, "Osmanlı salnamelerine konu olan  Tonya Tereyağı hak ettiği değere kavuşuyor. Akçaabat köftesi ve Vakfıkebir ekmeğinin ardından Tonya Tereyağı da coğrafi işaret alarak marka değeri resmen tescil edilmiş olacak. Türk Patent Kurumu başkanı hemşehrimiz Habip ASAN Bey'e ve emeği geçenlere teşekkür ederiz." dedi.

 

Tonya Tereyağı'nın tescillenmesinin ardından bu ürüne olan ilginin çok büyük bir miktarda artması ve bu durumun Tonya ekonomisine ciddi katkı sağlaması bekleniyor. Tereyağının coğrafi işaretlere eklendiğinin resmi açıklamasının ilerleyen günlenlerde yapılması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üsküdar krizi iddiasını Mehmet Bekaroğlu yanıtladı
Üsküdar krizi iddiasını Mehmet Bekaroğlu yanıtladı
Kremlin: Türk-Rus ticaret hacmi belirgin şekilde arttı
Kremlin: Türk-Rus ticaret hacmi belirgin şekilde arttı