Şenol Güneş Milli Takımı kabul etti

Şenol Güneş Milli Takımı kabul etti

4 maçlık teklif... Fikret Orman sert çıktı...

31 Temmuz 2017 - 15:49 - Güncelleme: 31 Temmuz 2017 - 16:47

TFF Başkanı Yıldırım Demirören kamuoyundaki soru işaretlerine son noktayı koymak için icra kurulunu bugün Riva'da toplantıya çağırdı. İlk olarak Şenol Güneş ile bir araya gelindi.

Sporx'in haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile yollarını ayırmasının ardından başkan Yıldırım Demirören kamuoyundaki soru işaretlerine son noktayı koymak için icra kurulunu bugün Riva'da toplantıya çağırdı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, milli takım teknik direktörlüğü için Şenol Güneş'le bir araya geldi. Toplantıda, eylül ve ekim aylarında yapılacak olan 4 maç için kısa vadeli bir planlama üzerine görüşüldü.

 

İki gün önce yaptığı basın toplantısında hem Milli Takım hem de Beşiktaş'ın başında olmasının mümkün olamayacağını açıklayan teknik direktör Şenol Güneş'in, sabah saatlerinde başkan Yıldırım Demirören ile yapmış olduğu görüşmede Ay-Yıldızlı takımı çalıştırmayı kabul ettiği ileri sürüldü.

DHA'dan Faik Gürses'in haberine göre; konuyu daha önce Başkan Fikret Orman'a da açan Şenol Güneş'in bu durumuna Beşiktaş Başkanının, hem kendisine hem de Demirören'e, "İki takım çalıştırması doğru olmaz. Hoca gidecekse sadece Milli Takım'ın başında olmalı" diyerek yanıt verdiği iddia edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, her an Şenol Güneş ismini açıklayacağı söylendi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile Şenol Güneş'in görüşmesini ardından açıklama yaptı. Orman konu hakkında "Bize gelen bir teklif yok" dedi.

Yıldırım Demirören, Güneş ile telefonla görüştü. Güneş'e A Milli Takım'ın 4 maçlık periyodu için teklif yapan Demirören, Güneş'ten "Bu proje ancak 4 yıl olursa gündeme gelebilir" şeklinde bir cevap verdiği öğrenildi.

"BİZİ KİMSE ARAMADI"

TFF'nin Şenol Güneş planına ilk yanıtını verdi. TFF'nin Terim'in yerine öncelikli olarak grup eleme maçları için hem A Milli Takımı hem de Beşiktaş'ı çalıştırsın görüşünde birleşirken; Fikret Orman, TFF'den kendilerine Şenol Güneş ile bir teklif gelmediğini açıkladı. Yurt dışında bulunan Fikret Orman, Şenol Güneş hakkında Sporx'in sorularını yanıtladı ve, "TFF'den bize gelen bir teklif yok, beni kimse aramadı, şu ana kadar bize ulaşmış bir teklif yok" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Trabzonspor, Slovenya kampında stres attı
Trabzonspor, Slovenya kampında stres attı
Trabzonspor'un yeni stoperi Kana-Bıyık oluyor
Trabzonspor'un yeni stoperi Kana-Bıyık oluyor