Reklam
NYT: Türkiye ekonomisi için alarmlar çalabilir

NYT: Türkiye ekonomisi için alarmlar çalabilir

Goodman'ın kaleme aldığı makalede Türkiye'de 'daha sorumlu bir yönetimin benimsenmeyeceği' söyleniyor

11 Temmuz 2018 - 14:10

Dünyanın önemli yayın kuruluşlarından New York Times, Türkiye’nin 9 Temmuz 2018’de fiilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesinin ardından ülkeye ve ekonomisine dair kapsamlı bir makale yayınladı. Gazetenin Avrupa ekonomileri muhabiri Peter S. Goodman, kaleme aldığı değerlendirmede küresel ölçekte zor bir dönemden geçen dünya ekonomisinde Türkiye için ‘en acil alarmların çalabileceğini’ söylüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürürlüğe giren yeni sistemde ‘olağanüstü güçleri elinde topladığına’ da değinen Goodman, Türkiye’nin büyüme oranlarının yüksek seviyelerde gerçekleşmesi için borçlanma seviyelerini alarm verici sınırlara çeken Erdoğan’a verilen bu gücün, Türkiye’nin ekonomik gerçekliğinin sınırlarını daha da zorlamasının beklendiğini ekledi.

''Daha sorumlu bir yönetim benimsenmeyecek''

Türk Lirası’nın geçtiğimiz aylarda yaşadığı değer kaybına da dikkat çekilen makalede, Erdoğan’ın ekonominin başına damadı Berat Albayrak’ı geçirmesiyse  “Erdoğan’ın yakın zamanda daha sorumlu bir yönetim şekli benimsemeyi amaçlamadığının bir işareti” olarak yorumlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Penaltıları neden Rodallega atıyor
Penaltıları neden Rodallega atıyor
Trabzospor’a bir darbe de Akyazı’da Alanyaspor’dan
Trabzospor’a bir darbe de Akyazı’da Alanyaspor’dan