Me-Tar Müzik öğrencilerinin konseri büyüledi

Me-Tar Müzik öğrencilerinin konseri büyüledi

Akçaabat Erol Günaydın Kültür Merkezi’nde dün akşam saatlerinde gerçekleşen , Me-Tar Müzik Okulu öğrencileri konseri,dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

23 Mayıs 2017 - 15:15

Akçaabat Erol Günaydın Kültür Merkezi’nde dün akşam saatlerinde gerçekleşen , Me-Tar Müzik Okulu öğrencileri konseri dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.  


Sahne alan  koro ve saz ekibini , Koro şefi Ayça Yetim yönetti. Zarif şefin koroya hakimiyeti gözlerden kaçmadı.Kurs yöneticisi ve kurucusu olan Resulhan  Bahadır  Hafızoğlu,  koroya piyano performansıyla  eşlik etti. Sazlar ve koro titizliğiyle dinleyiciden tam not aldı.


İlk bölümde koronun seslendirdiği şarkılar ,ağırlıklı olarak Barış Manço eserlerinden oluşuyordu. Koro ve solo performanslar başarılı bir şekilde icra edildi.

İkinci bölüm solo performanslarla devam etti. Her yaş grubundan performans sergileyen  öğrencilerin heyecanları dikkatlerden kaçmadı.Konser bitiminde kurs yöneticisi Resulhan Bahadır Hafızoğlu ,tüm katılımcılara teşekkür ederek şunları söyledi.

"Sanat etkinliklerimiz ve çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir . Sosyal hayatı ve sanatı birleştirip yan yana götürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın kişilikleri sağlamlaşırken müziğin ne denli önemli olduğunu öğrencilerimize sürekli vurgulamaktayız. Umarım Akçaabat’ta  bu güzellikleri yaşatmaya devam edeceğiz..."

 

Konserin en dikkat çekici performansı ,yakın tarihte şehit düşen Şehit piyade Teğmen Furkan Yayla’ya  ithafen , harbiye Marşı'nı seslendiren koro adeta şehitlerimize vefa örneği sergileyerek tüm şehitlerimizi yad etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yarın bu yollar kapalı
Yarın bu yollar kapalı
Yenilmesine rağmen turladı
Yenilmesine rağmen turladı