Köseoğlu Sürmene’de incelemede bulundu ve açıkladı

Köseoğlu Sürmene'de incelemede bulundu ve açıkladı

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, dün gece geç saatlerde Çamburnu Mahallesinde orman yangını çıkan bölgede incelemede bulundu.

08 Ocak 2017 - 17:17

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, dün gece geç saatlerde Çamburnu Mahallesinde orman yangını çıkan bölgede incelemelerde bulundu. CHP’li Haluk Pekşen ve Barış Yarkadaş’ın yangınla ilgili paylaşımlarını eleştiren Köseoğlu, “Algı operasyonuyla sinekten yağ çıkarma derdindeler. Biz alanda vatandaşımızın yanında onlar klavye başında siyaset yapıyor” dedi.

Yangın bölgesinde inceleme yapan Orman Bölge Müdürü Mümin Döngez ve diğer yetkililerden yangınla ilgili bilgi alan Milletvekili Köseoğlu, yangınla ilgili yaptığı bilgilendirmede ise şu ifadelere yer verdi: “Trabzon ili Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde meydana gelen orman yangını Orman Genel Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve ilçe belediye ekiplerinin gayretleri sonucu kısa zamanda kontrol altına alınmıştır. Sevindirici olan şudur ki, büyük ölçüde örtü yangını ve kısmen de tepe yangını olarak gerçekleşen orman yangınında sahada bulunan ve dünyada sadece iki alanda denize kadar inen özelliği ile müstesna bitki örtümüz sarı çam ağaçlarının çoğunluğunda hayati tehlike bulunmamaktadır. Sahanın genelinde sadece otsu ve çalımsı bitkiler zarar görmüştür. Buna rağmen ağaçlarda kuruma olması durumunda aynı yıl içinde ağaçlandırma çalışmaları tamamlanacaktır. Hükümetimiz döneminde yangın gören sahaların bir metrekaresi dahi orman alanı dışında başka maksatla tahsis edilmemiştir. Mevcut mevzuat da buna cevaz vermemektedir. Konu hakkında Orman ve Su İşleri Bakanımızın da açık ve net beyanları mevcuttur. Meydana gelen hasarı, orman örtüsünü tamir ederek en kısa zamanda gidereceğiz. Kimse milli bir hassasiyet taşıdığımız bu konuda spekülatif rant sağlama amacına girişmesin. Özellikle sosyal medyada gerek CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ve gerekse CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’ın kamuoyu algısını yanlış yönlendirme amaçlı çabalarını kınıyorum.”

Köseoğlu, orman yangını hakkında CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ınsosyal medyadan yaptığı paylaşımlara tepki gösterdi. Köseoğlu, her iki CHP milletvekilinin klavye başında sıcacık odalarında oturarak algı operasyonuyla siyaset yapmaya ve bundan nemalanmaya çalıştıklarını belirterek, “Her iki milletvekili de sosyal medya hesapları üzerinden gerçekle alakası olmayan paylaşımlarda bulunuyorlar. Bahsettikleri helikopter gezisinde ben de vardım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Katar Emirinin gezdiği yerler arasında Sürmene Çamburnuyoktu. Uzungöl, Akyazı ve Sümela vardı. Sürmene üzerinden helikopterle geçiş dahi yapılmadı. Bu şekilde kkavye başında algı operasyonu ile sinekten yağ çıkarma çabalarını kınıyorum.” dedi.

CHP Milletvekili Haluk Pekşen’in Çamburnu’yla ilgili paylaşımına da dikkat çeken Köseoğlu, “Milletvekili Pekşen, Orman Bakanlığı’nın bir projesini paylaşmış ve yangınla ilişkilendirmiş. O proje tamamen sahilde, alt kesimde ve halen yapımı devam ediyor. O projenin o ormanlık alanla hiçbir ilgisi yoktur. Alanı görmeden, yeri bilmeden saptırma amaçlı bir paylaşımdır bu. Trabzon hakkında ya da meydana gelen bir olayla ilgili bilgisizce klavye üzerinden bu tür bir anlayışı kabul etmek mümkün değil. Bunu kınıyorum ve şiddetle de eleştiriyorum. Biz alanda, vatandaşın yanında yerinde siyaset yaparken, Trabzon gerçeğinden habersiz klavye üzerinden demagojik siyasetten Trabzon bir şey kazanmaz,  kendisi de kazanmaz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonominin patronu güvendir
Ekonominin patronu güvendir
Eren Erdem'e soruşturma
Eren Erdem'e soruşturma