• Reklam
Düzköy’de okuma seferberliği başladı

Düzköy'de okuma seferberliği başladı

Düzköy Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği “Düzköy Okuyor Projesi”ne start verildi.

12 Mart 2018 - 13:31 - Güncelleme: 12 Mart 2018 - 13:43

Düzköy Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği “Düzköy Okuyor Projesi”ne start verildi.

Proje kapsamında Düzköy İlçe Merkezi ve bağlı mahallelerde kıraathane ve lokaller belirlenerek, temin edilen kitaplarla okuma köşeleri oluşturuldu ve her akşam 20:30 – 21:00 saatleri arasında okuma saati uygulaması yapıldı.

Projenin tanıtım organizasyonu Düzköy Lütfü Ofluoğlu Öğretmenevi'nde İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, Okul müdürleri ve Okul-Aile Birliği Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzköy İlçe Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, yaptığı konuşmada okumanın insan ve toplum için önemini belirterek, "Ülkemizin refah içinde olması, çocuklarımıza güzel bir gelecek oluşturmak için sürekli okumalıyız" dedi.

Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, halkı bilinçlendirmenin önemini vurgulayarak "Bu çalışma ile birçok kişi okuyacak, okutacak. Düzköy daha güzel insanların yaşadığı bir ilçe olacak" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Altuntaş ise yaptığı konuşmada, proje ile Türkçe'nin doğru kullanımını, halka kitap okumayı sevdirmeyi ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Altuntaş, "Bize dinimiz 'oku' diyor, bilim 'oku' diyor, sosyal hayat 'oku' diyor, kültürümüz 'oku' diyor, aklımız 'oku' diyor, kalbimiz 'oku' diyor. Bu kadar çok 'oku' denirken ülkemizde çok az kitap okunuyor. Bu çalışma ile daha geniş kitlelere ulaşmak ve ilçe genelinde farkındalılık oluşmasını amaçlıyoruz" dedi.

Kıraathane ve lokallerdeki kitaplıkların okul müdürlükleri ve öğrenciler tarafından kontrol edilip denetleneceği ve “Düzköy Okuyor Projesi”nin Haziran 2023 tarihine kadar uygulanacağı belirtildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'den tren kazası için araştırma önergesi
CHP'den tren kazası için araştırma önergesi
Bakan Akar'dan dikkat çekici mesajlar
Bakan Akar'dan dikkat çekici mesajlar