CHP vekili Pekşen’den Sürmene açıklaması

CHP vekili Pekşen'den Sürmene açıklaması

CHP Trabzon Milletvekili Pekşen'den Sürmene yangını ile ilgili çarpıcı açıklamalar

08 Ocak 2017 - 17:38 - Güncelleme: 08 Ocak 2017 - 17:47

— Karadeniz Bölgesi’nde ormanlarda meydana gelen son derece orman zararlarının en sonuncusu da ne yazık ki, Sürmene Çamburnu’nda meydana gelen yangındır.

Tek başına yangın bir siyasi sorumluluğu gerektirecek bir durum gibi gözükmese de, Karadeniz ormanlarına AKP iktidarına ve özellikle Orman Bakanının takındığı tavır gerçekten dehşet vericidir. 

Son 2 yıl içinde yüzlerce kez gündeme getirdiğimiz, ulusal medya ve dünya medyasının gündeme getirdiği Karadeniz Ormanlarında büyük bir katliam devam ediyor. 

Ormanlardaki milli parkların doğal SİT alanlarının hoyratça ruhsata bağlandığı, ormanlarımız içinde maden ruhsatlarının verildiği ve HES’lerin yapıldığı bir gerçek.  

Ayrıca Karadeniz Bölgesi’ndeki ormanlarda ithal özellikle yurtdışından gelen ve büyük kurumalara yol açan böcek zararları da bir gerçek. 

Tek gerçek bunlar değil tabi ki. Karadeniz ormanlarında siyasi iktidarın yatırımcı adı altında getirdiği ve ormanları katlettiği yağmacılar var.

Bu yağmacılar ne yazık ki Karadeniz’in doğasına, ormanlarına sadece para kazanma amacıyla müdahaleler ediyorlar ve bunun bedelini çok ağır ödüyoruz. 

Bu orman yangını da arkasında bu orman bakanı olduğu sürece şaibelidir. Elbette burada en ufak bir girişime müsaade etmeyiz. Bu orman derhal eski haline getirilmesi için en kısa sürede çalışmalar başlatılmalıdır. 

Bu orman yangınından sonra elbette bizler de elimizden gelen gayreti gösterip bu ormanın eski durumuna getirilmesi için üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Bunun gayreti içinde olacağız. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekonominin patronu güvendir
Ekonominin patronu güvendir
Eren Erdem'e soruşturma
Eren Erdem'e soruşturma