• Reklam
Celil Hekimoğlu’na, Nuri Albayrak önerisi

Celil Hekimoğlu'na, Nuri Albayrak önerisi

Trabzonspor kongresinde derin kulislerde neler yaşanıyor... Özkan Sümer fikir değiştirdi mi? Tuna, ve Hacısalihoğlu kimi önerdi...

13 Mart 2018 - 16:40 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 17:21

HABERCUK HABER MERKEZİ 

Trabzonspor’da kongre öncesi akıl oyunları yaşanıyor.

Trabzonspor’un 5-12 Nisan tarihler arasında yapılacak olan olağanüstü kongre öncesi henüz resmi olarak hiç bir ismin başkan adaylığını açıklamamasına karşın kapalı kapılar ardında yapılan çalışmalar şaşkınlık yaratıyor. Bu çerçevede bordo mavili kulübün 3 etkili yöneticisi Hayrettin Hacısalihoğlu, Süleyman Atal ve Erol Tuna’nın dün akşam Celil Hekimoğlu ile biraraya geldiği öğrenildi.

Geçtiğimiz kongreden 3049 oy alarak büyük sükse yapan Hekimoğlu, başkan adaylığı önersi ile karşılaşacağını düşünürken bu üç ismin Nuri Albayrak başkanlığında konngreye gitmenin daha doğru olacağını söyledikleri ileri sürüldü. Toplantıda üç ismin Hekimoğlu’na “Kulübün büyük borcu var. İktidarla direk bağlantısı olan bir ismin başkan olması gerekir. Nuri Albayrak ismini düşünüyoruz. Hep beraber bu ismin ekibinde yer alarak Trabzonspor’u bulunduğu zor durumdan kurtarabiliriz” şeklinde öneri getirdikleri öğrenildi.

Bu öneriye Hekimoğlu tepki göstererek, “Nuri Albayrak’ı ibra etmeyen isimlersiniz. Şimdi bu ismi önermek bana göre çok yanlış. Geçen kongrede 3049 oy almış başkan adayıyım. Sizin önerinizi kabul etmem mümkün değil. Bana destek verirseniz sorumluluk almaya hazırım. Nuri Albayrak aday olacaksa da bırakın ekibini kendisi yapsın” karşılığını verdiği belirtildi.

SÜRMEN HEKİMOĞLU’NU ÖNERDİ

Trabzonspor kongresiyle ilgili çalışmalar yoğunlaşırken Dİvan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’in Celil Hekimoğlu’nu arayarak, “Geçen kongrede gördüğün destekten sonra Trabzonspor’da bu dönem başkan adayı olman en doğrusu. Bu noktada bizler tüm gücümüzle yanında yer alırız. Ankara’da bazı temaslarımız var. Berat Albayrak’tan randevu talep ettik. Biraraya geldiğimizde senin başkan adaylığını desteklemesini isteyeceğiz” diyerek Hekimoğlu’nu teşvik ettiği öğrenildi.

Celil Hekimoğlu’nun da buna karşılık Sürmen’e teşekkür ederken, bu noktada her türlü sorumluluğu üstlenebileceğimin güvenini verdiği belirtildi.

Öte yandan uzun süredir, Başkan Usta’yı ağır eleştiren ve, “Trabzonspor’u yaşamayanlardan bu kulübü yaşatmasını bekliyoruz” sözüyle gündeme gelen eski başkan Özkan Sümer’in tavır değişikliği içinde olduğu ileri sürüldü. Sümer’in Usta’ya, “Geçtiğimiz süreç içinde bir çok hata yaptın. Bunlardan arınarak ve yeni yönetimle aday olman en doğrusu” dediği ve Usta’nın da umutlanarak başkanlık için hazırlanacağı öğrenildi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP'den tren kazası için araştırma önergesi
CHP'den tren kazası için araştırma önergesi
Bakan Akar'dan dikkat çekici mesajlar
Bakan Akar'dan dikkat çekici mesajlar