AP Milletvekili Ertuğ’dan Adalet Yürüyüşü’ne destek

AP Milletvekili Ertuğ'dan Adalet Yürüyüşü'ne destek

AP Milletvekili Ertuğ'dan Adalet Yürüyüşü'ne destek

19 Haziran 2017 - 03:31

 

Alman Sosyal Demokrat Parti’nin ( SPD) Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili İsmail Ertuğ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘ Adalet Yürüyüşünü’ desteklediğini belirterek ‘Bu durum Türkiye’de demokrasi beklentisinin hala canlı olduğunu gösteriyor’ dedi.

Ertuğ yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: ‘ Türkiye’de yargı bütün iktidarlar döneminde bağımsız değildi. Ancak hiç bir zaman da bu dönemde olduğu gibi siyasete doğrudan bağlı olmadı. ‘Adalet Yürüyüşü Türkiye’de demokrasi beklentisinin hala canlı olduğunu gösteriyor.’

AVRUPA TAKİP EDİYOR

Avrupa’nın Adalet Yürüyüşünü takip ettiğini ve ilk gün yabancı ajansların acil haber olarak duyurduklarına dikkat çeken Ertuğ ‘Her ülke kendi demokrasi ve geleceğini kendi belirleme hakkına sahip olmakla birlikte, gelişmeleri Avrupa sessiz bir şekilde izliyor’ dedi.

 

CHP’nin geç de olsa önemli bir atım attığını belirten Ertuğ şöyle konuştu: "Referandum sonucunda halk sokağa dökülmek istedi. Ancak CHP buna tepki gösterdi. Şu an geç de olsa demokrasinin gelişimi açısından önemli bir adım atıldı. Türkiye’de demokrasi, insan hakları gelişiminde ciddi anlamda eksiklikler var. Umarım bu eksiklilk ve aksaklıklar en kısa sürede giderilir."

DENİZ YÜCEL TERÖRİST DEĞİL, İYİ BİR GAZETECİDİR

Türkiye’de tutuklu bulunan Alman Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in de iyi bir gazeteci olduğunu hatırlatan Ertuğ "Yücel’in yanı sıra tüm tutuklu gazeteciler ve siyasiler serbest bırakılmalı. Deniz Yücel’in terörist olduğuna inanmıyorum. Suçunun ne olduğu bile tam anlamıyla bilinmemekte. Türkiye’de bir taraftan yargının bağımsız olduğu söyleniyor; diğer taraftan gazeteciler, siyasiler tutuklanıyor. Bu da demokrasi açısından büyük bir çelişki" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide sinirler gerildi! Şenol Güneş atılan cisim sonrası yerde kaldı
Derbide sinirler gerildi! Şenol Güneş atılan cisim sonrası yerde...
2 ay sonra AKP'den kurtuluyoruz
2 ay sonra AKP'den kurtuluyoruz