Reklam
  • Reklam
Ahmet Şefik bir söyledi, Pir söyledi

Ahmet Şefik bir söyledi, Pir söyledi

Trabzon Valiliği Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi Türk Sanat Müziği Topluluğu, yeni yılın ilk konserini verdi.

07 Ocak 2017 - 00:39

Trabzon Valiliği Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi Türk Sanat Müziği Topluluğu, yeni yılın ilk konserini verdi. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Beraber ve Solo Şarkılar” konserine çok sayıda davetli katıldı. 

Şef Hasan Tahsin Öğretmen’in yönettiği koro birbirinden güzel eserler icra ederken birinci bölümde solo performanslarda Fedai Yavruoğlu, Gizem Gürhan, Hakan Özyazıcı, Enda Gül, Turgay Ömür, Emel Patır-Ahmet Menteş, Semra Kurtuldu, Şencan-İlhan Sağlam çifti sahne aldılar. Birinci bölümün sonunda gazeteci Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu sahneye anons edildi. 

Viratrabzon internet sitesinin genel yayın yönetmeni ve Trabzon’un önemli kalemlerinden biri olan Mollamehmetoğlu, arkadaş toplantılarında zaman zaman sesiyle de dikkat çekmişti. Özellikle Türk Halk Müziği icra eden ve Kerkük, Azeri türkülere kendi yorumuyla ayrı bir lezzet katan Mollamehmetoğlu, ’Altın Hızma’ türküsünü de yine kendine has yorumu ve insanın içine dokunan sesiyle icra etti. İzleyicilerden büyük alkış alan Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu tebrikleri kabul ederken, gelecek konserler içinde bir hayli istek aldı.

Konserin ikinci bölümünde solo eserlerde ise Ümran Koryomoralis, Beduh Atakan, Sinem Zaim, Seher SarıalioğluBıyıklı, Metin Kazancıoğlu ve Salim Önder sahne aldılar. Programın sonunda koro şefi Hasan Tahsin Öğretmen’e İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Feyhan Yavuz ve Tevfik Serdar Kültür ve Sanat Merkezi’ni Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Armutçu tarafından çiçek takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şimdi Münbiç'te derslerini veriyoruz
Şimdi Münbiç'te derslerini veriyoruz
Seçime renk kattılar
Seçime renk kattılar