Aç susuz bırakıp fuhuşa zorlamışlar

Aç susuz bırakıp fuhuşa zorlamışlar

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Silivri, Gümüşyaka Mahallesi’ndeki pansiyon ve alkollü eğlence yerlerinde yabancı kadınlara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

14 Mayıs 2018 - 13:47

Mekânları takibe alan, işletmecilerin Ukrayna, Rusya ve Belarus’daki bağlantılarına yüklü miktara para gönderdiğini belirleyen güvenlik güçleri, pansiyon ve eğlence yerlerine baskın yaptı. Jandarma, pansiyonu adeta açık cezaevi gibi kullanan çetenin zorla pansiyonda tuttuğu Kazakistan, Kırgızistan, Rusya ve Ukrayna uyruklu 12 kadını kurtardı.

KANDIRDILAR

Yapılan soruşturmada çetenin yurt dışındaki bağlantılarının, 20-25 yaşlarındaki kadınları yüksek gelirli iş vaadiyle kandırıp yasal yollardan Türkiye’ye gönderdiği belirlendi. Çete üyeleri tarafından havaalanından özel araçlarla alınan kadınların “Birkaç gün burada konaklayacaksınız” denilerek pansiyona götürüldüğü öğrenildi.

MÜŞTERİYE KATALOG

Sonra pasaportlarına el konulan kadınların aç, susuz bırakma gibi zorlama teknikleriyle fuhuşa itildiği belirlendi. Kadınların otel odalarında çekilen fotoğraflarıyla hazırlanan elektronik katalogların müşterilere gönderildiği tespit edildi.

Çetenin “Rusça Gramer” adı altında bastırdıkları katalogta onlarca kadının olduğu tespit edildi. Çetenin, bu kataloğu zengin müşterilerine gönderdikleri ve “Rusça öğrenmek isterseniz bizi arayın” diyerek mesaj attıkları da ortaya çıktı. Katalogtaki kadınları isteyen özel müşterilere çetenin VIP tarife uygulayarak kadıları özel araçlarla adreslere gönderdiği de tespit edildi.

Gözaltına alınan çetenin 6 üyesi hakkında zorla fuhuşa teşvik ve aracılık ile istismar suçlarından adli işlem başlatılırken, işletmelere de kapatma cezası uygulandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ünal Karaman:
Ünal Karaman: "Kazanmak ve tur atlamak önemli"
Athena Gökhan'dan Yılmaz Özdil paylaşımı
Athena Gökhan'dan Yılmaz Özdil paylaşımı