3 transferle şampiyonluğa!

3 transferle şampiyonluğa!

01 Ağustos 2017 - 09:40

Kamp analizi;

"Son yılların en tempolu kampıydı. Hem idmanlar hem de maçlarda Ersun Yanal geçen sezon kurmaya başladığı sistemi geliştirdi. Futbolcuların yorgunluğa rağmen şikayetçi değil de savaşa hazır duruşları çok önemli. Çabuk bir stoper, 10 numara ve forvet transferleriyle Trabzonspor, hedef olarak koyduğu şampiyonluğa oynayabilir. Geçen sezona oranla kulübe zenginliğinin artması da elbette Bordo-Mavililer’in en büyük kozu."

Büyük hava kattı

Daha ilk günden, ilk antrenmandan, ilk maçtan kalitesini gösterdi. Ancak Kucka’yı iyi tahlil etmek gerek. Kucka, Milan’da 6-8 pozisyonunda, saldırgan, top kazanan, en yakına kullanan formatta oynuyordu. Ama burada hoca onu genelde kendi mevkisinde oynatsa da zaman zaman 10 numara olarak da kullandı. Burada Onazi gibi çok ciddi bir tehdit var kendisi için. Fakat tabii ki Milan seviyesine çıkarsa hem hava hem de kalite katar. 

Kampın yıldızı Onazi

Kamptaki en iyi isimdi. Macaristan’a problemli geldi ama çok büyük bir profesyonel olduğunu gösterdi. Çok çalıştı ve maçlarda aldığı süreleri en iyi şekilde kullandı. Yeni transfer etkisi yapacak durumda.

Onur Recep Kıvrak

Geçen sezondan kalan cezası nedeniyle Ersun Yanal onu hazırlık maçlarında oynatmadı. Kampta hocayla kavga ettiği yönündeki iddialar moralini bozdu. Fakat Onur bu takımın birinci kalecisi.

Esteban Alvarado

Kampta vasatın altındaydı. Ersun Yanal, Onur’un cezası nedeniyle onu oynattı genelde. Bazı maçlarda Esteban hiç iyi bir görüntü vermedi. Daha konsantre olması gerekir.

Uğur Demirok

Eski formundan uzakta gözüktü. Ağır ve tek hamlelik oynuyor, arkasına atılan toplarda hep sıkıntı yaşadı. Stoper rotasyonuna girmekte zorlanabilir. Daha çok çalışmalı. 

Jan Durica

Yaşlı kurt kendi memleketinde daha bir özgüvenle çalıştı ve maçlarda iyi gözüktü. Kampta da çok mutluydu. Ama onun da sıkıntısı arkasına oynandığı zaman ağır kalışı.

Carl Medjani

Forma yarışında geride kaldı. Stoperde forma bulma şansı zor, ön liberoda ise oynama şansı daha da az. Şayet stoper transferi yapılırsa gönderilmesi mantıklı olur.

Joao Pereira

Tam bir istikrar abidesi, lider, zeki, çabuk ve kaliteli. Ersun Yanal ona çok güveniyor. Portekizli oyuncu Trabzonspor’da yeri en garanti adamlardan. Sağ bekteki yerini kimseye bırakmayacaktır. 

Emmanuel Mas

Arjantinli, rekabette rakipsiz ancak milli takıma giden Mas daha bir diriydi. Son milli takım kadrosunda olmaması onu sanki birazcık etkilemiş ama onun yeri de banko.

Aytaç Kara

Kampın en dirilerindendi. En kalabalık ve en kaliteli oyuncuların olduğu pozisyonda olmasına rağmen tüm kamp boyunca sonuna kadar formaya asıldı.

Okay Yokuşlu

Trabzonspor’un Yusuf Yazıcı ile birlikte kampın en iyilerindendi. Her geçen gün üzerine koydu, böyle devam ederse Türkiye’deki son sezonu olur. Yükselen grafiği sürecektir.

Abdülkadir Ömür

Onu kampta hiç görmedik desek abartmış olmayız. Ya sakattı ya da salonda. Onun için en iyisi sürekli oynayacağı bir kulübe kiralanması ve yakından izlenmesi. Geleceği parlak.

Yusuf  Yazıcı

Trabzonspor’un vitrini olma yolunda. Onun da Okay gibi her geçen gün artan bir kalitesi var. Tek eksiği kaleden uzaklaşınca biraz oyundan düşüyor ama yine de tek kelimeyle nazarlık.

Matus Bero

Biraz kıpırdadı desek yeridir. Öne doğru oynatılınca verimi az ama arkada daha iyi gözüktü. Ancak orası da en büyük rekabetin olduğu yer. İşi zor, tek avantajı Ersun Yanal onu çok tutuyor ve çok ümitli.

Yusuf Erdoğan

O da Onazi gibi sorunlu geldiği kampın en iyilerindendi.  Gidecek mi, kalacak mı derken şimdilik kaldı. Hem de formasına asılarak. Ancak maç performansını yükseltmeli. 

Dame N’Doye

Hep sonradan şans buldu, moralliydi, iyi çalıştı ama yine o bildik N’Doye. Özetle, şampiyonluğa oynayacak bir takımın birinci forveti değil. Yapılacak forvet transferini sonrasında gözden düşebilir. 

Fabian Castillo

Formu her geçen gün yükselenlerden. Kampın iyilerindendi. Tek sorunu son hareketleri. Onda da ilerleme sağlamış gözüküyor ancak henüz genel kalitesiyle eşdeğer değil.

Olcay Şahan

Kampta sakatlık geçirdi, sonra düzeldi. Maçlarda durgun gözüktü. Forma aslanın ağzında ama o biraz farkında değil. Yusuf Erdoğan ve Onazi’nin bu formu onu kulübeyle tanıştırır, şayet bu şekilde devam ederse.

Hugo Rodallega

Geçen yılki travmayı atlatamadı. Oysa Ersun Yanal ona hep güvendi, kamp boyunca hep onu tercih etti. Sered maçındaki golleriyle göz doldursa da kafası hep önde ve hep mutsuz. 

Theo Bongonda

Bongonda sonlara doğru biraz toparladı. Başlarda çok silik ve etkisiz gözüktü. Mevkiisinde şimdilik işi zor ama kalitesi var. Takıma alışınca performansı yükseltip katkı verecektir.

Kamil Ahmet Çörekçi

Yeni transfer, Pereira karşısında şansının olmadığını biliyor ama buna rağmen acemilik yaşamadı. Geniş kadroda ona yer var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özel İpekyolu Müzesi ilgi görüyor
Özel İpekyolu Müzesi ilgi görüyor
Trabzon'da düzenli kan bağışçıları ödüllendirildi
Trabzon'da düzenli kan bağışçıları ödüllendirildi