Reklam
  • Reklam
10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun

10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü ile ilgili mesaj yayımladı:

10 Ocak 2017 - 09:33

 

10 Ocak 1961 Tarihinde yürürlüğe giren, basın emekçilerine önemli kazanımlar sağlayan 212 sayılı yasanın yıldönümü ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Gazetecilik, fedakarlık isteyen, koşulları ağır ama bir o kadar da kutsal bir meslektir… 

Kamuoyunun daima doğru ve hızlı bir şekilde bilgi sahibi olma hakkı için emek veren meslektaşlarımız, içinde bulundukları şartların ve koşulların tüm ağırlığına rağmen büyük özveriyle görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. 

Köklü bir geçmişe sahip olan Trabzon basını, her alanda içinden yetişen ve yetişmeye devam eden gazetecileriyle Türk medyasının sayılı merkezlerinden biri konumundadır. 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de günümüz koşullarında gerek maddi gerek manevi anlamda büyük zorluklar yaşayan meslektaşlarımızın her zaman yanında olmaya gayret göstereceğimizin bilinmesini isteriz. 

Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan halkın haber alma özgürlüğünün zaman zaman önüne koyulmaya çalışılan engellemelere karşı da duyarlı, kararlı ve sorumluluk sahibi davranmamız gerektiğinin bilincindeyiz… 

Bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışan meslektaşlarımızın yaşam ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi, sosyal haklardan azami seviyede yararlanma ihtiyaçlarının takip edilmesi bizlerin asli görevleri arasındadır. 

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın sağlanmasında taşıdığı misyonun ışığında, bütün meslektaşlarımızın bu özel gününü kutluyor, sağlıklı, başarılı, huzurlu mesailer diliyoruz.

 

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti 

Yönetim Kurulu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şimdi Münbiç'te derslerini veriyoruz
Şimdi Münbiç'te derslerini veriyoruz
Seçime renk kattılar
Seçime renk kattılar